Vaida JAKAITYTĖ
Viešvilės pagrindinės mokyklos biologijos vyr. mokytoja

„Kai baubia elniai“

JMB „Atžalynas“ nariai dalyvavo šiame renginyje

Mes – girioje, o kur elniai?..

Vėlyvais besibaigiančio rugsėjo vakarais ar brėkštant, kai oro temperatūra nukrinta, nurimsta vėjas, miškai pasidengia rūku, girios, pamiškės ir pievos atgyja – elnių poravimosi sezonas įsibėgėja. Elnių baubimas – vienas įspūdingiausių gamtos spektaklių, kuris vyksta tik kartą metuose, rudenį.

Labai džiaugiamės, jog rugsėjo 19 dieną VĮ Valstybinių miškų urėdijos Jurbarko regiono padalinio miškininkai mūsų mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Atžalynas“ narius pakvietė į renginį „Kai baubia elniai“.

… Vėlų vakarą, krapnojant lietui devyni jaunieji miško bičiuliai kartu su vadove Vaida Jakaityte vyko į Kalvelių girininkijos miškuose įrengtą poilsiavietę „Kasikas“. Nuvykus mus pasitiko Lietuvos elnių kvieslių asociacijos vadovas Daivaras Rybakovas ir mums gerai pažįstami draugai-miškininkai. Prieš žengiant į miško gilumą, Daivaras priminė elgesio miške taisykles, papasakojo apie elnius, jų tuoktuves ir visus norinčius pamokė elnių kvietimo subtilybių. Po trumpo instruktažo apie mišką, elnių bei kitų raguočių elgseną, pasileidome į pažintį su tauriaisiais gyvūnais.

Nuvykus į miško pievą iš miško gilumos jau girdėjosi elnių baubimas. Dar labiau nutilus ir įsiklausius – miškas kone iš visų pusių ėmė riaumoti. Besiklausant apėmė dvigubas – gamtos didybės ir žmogaus menkumo – jausmas. Buvo verta vėlyvo vakaro tyloje susilieti su gamta ir išgirsti, kaip kalbasi elniai.

Už šią nuostabią patirtį dėkojame Valstybinių miškų urėdijos Jurbarko regiono padalinio vadovui Dariui Baziliauskui bei Lietuvos elnių kvieslių asociacijos vadovui Daivarui Rybakovui.

Autorės archyvo nuotraukos