Modesta BIELSKIENĖ, Jurgita BUČINSKIENĖ

Jei patiko Žagarė, Joniškis…

Parodoje „Adventur 2018“ pristatytas Žagarės regioninis parkas ir Joniškio kraštas

Prie Joniškio krašto stendo...

2018 m. sausio 26-28 d. Vilniuje, LITEXPO rūmuose, vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“. Pradėta rengti 2013 metais tarptautinė paroda „Adventur 2018“ tapo didžiausiu specializuotu tarptautiniu turizmo renginiu Baltijos šalyse. „Adventur 2018“ išsiskiria unikalia renginių programa ir savo interaktyvumu – čia generuojamos naujos turizmo gairės, skatinamas tarptautinis bendradarbiavimas ir turizmo paslaugų populiarinimas.

Svarbiausias 2018-ųjų metų parodos „Adventur 2018“ akcentas – šalies šimtmetį švenčianti Lietuva, o 2018 m. parodos tema – „Keliauk kitaip“.

Parodoje prisistatė ne tik 54 Lietuvos miestai, o ir dalyviai iš užsienio, kurių susirinko bene 100, Lietuvos išvykstamojo turizmo verslo atstovai bei avialinijų bendrovės, siūliusios parodos lankytojams išskirtinius kelionių pasiūlymus ir temas. „Poilsiauk aktyviai“ salėje buvo siūlomos pramogos jaunimui ir visai šeimai, „Autentiškos Lietuvos“ erdvėje buvo siūloma suvenyrų, kulinarinio paveldo ir maisto produktų, demonstruojami tradiciniai amatai, vyko degustacijos ir koncertai.

Švenčiančios Lietuvos salėje tarp 54 Lietuvos miestų Joniškio krašto stende pirmąją parodos dieną lankytojams prisistatė ir Žagarės regioninio parko direkcija. Kelionių organizatoriams, gidams, keliautojams buvo siūlomi ne tik lankstinukai apie Žagarės regioninio parko lankytojų centrą ir jame teikiamas paslaugas, Mūšos tyrelio pažintinį taką, Vyšnių festivalį, bet ir geriausiu filmu apie gamtą tituluotas V. Jankevičiaus filmas „Rudens šauklių valdose“, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro leidiniai apie lankytinas Joniškio krašto vietas.

Parodos lankytojai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su direkcijos darbuotojais, sužinoti atsakymus į jiems rūpimus klausimus, bet ir paragauti tikros žagarvyšnių uogienės su duona ir sūriu, paliesti prieš 360 milijonų metų susiformavusį Žagarės dolomitą.

Neatsiejama Vyšnių festivalio ir Žagarės miesto dalimi yra tapusios kaliausės, tad išgirsti pasakojimų apie jas „Adventur 2018“ parodoje buvo galima iš pačios tautodailininkės, lėlininkės Aušros Petrauskienės, dalyvavusios joje drauge su Žagarės regioninio parko direkcija.

Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukė direkcijos surengtas žaidimas „Atsakyk į 5 klausimus ir laimėk Žagarės vyšnių festivalio apyrankę“. Atsakius į klausimus, susijusius su Žagarės regioniniu parku, jo simboliais ir lankytinomis vietomis, Žagarės miestu, Vyšnių festivaliu, buvo galima laimėti apyrankę su Žagarės vyšnių festivalio pavadinimu ir logotipu. Žaidime buvo pateiktas ir vienas papildomas klausimas, kurio atsakymai ypač įdomūs ir naudingi Žagarės regioninio parko direkcijai: „Ar esi buvęs(usi) Žagarėje?“. Parodos lankytojų atsakymai į šį klausimą maloniai nustebino – dauguma nurodė lankęsi Žagarėje. Bet mielai sugrįžtų čia dar ne kartą.

… Šeštadienį ir sekmadienį parodos lankytojus kvietė apsilankyti Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, kartu su Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėju Leonu Karaliūnu. Krepšinio talismanas Amberis ragino visus užsukti į Joniškio krašto stendą, susitikti su muziejaus įkūrėju, išgirsti neįtikėtinų istorijų ar įdomių faktų. Nusifotografavus su Amberiu ar A. Sabonio batu, parodos dalyviams buvo dovanojami atvirlaiškiai prisiminimui, nuotraukos el.paštu. Šia pramoga-atrakcija susižavėjo pulkas žymių Lietuvos žmonių: kraštietis bei renginių vedėjas Juozas Šalkauskas, žurnalistas bei keliautojas Vytaras Radzevičius, viešųjų ryšių specialistas Saugirdas Vaitulionis ir kt. Taip pat buvo pristatomas (tarp patraukliausių Lietuvos turizmo vietovių patekęs) Joniškio Baltosios ir Raudonosios sinagogų kompleksas. Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus dėka, Baltosios sinagogos sumažintą variantą-maketą lankytojai galėjo išvysti parodos metu, o dalyviai, norintys sužinoti daugiau apie žydų kultūros paveldą, turėjo galimybę pirmiesiems gauti naujai Joniškio TVIC išleistą informacinį lankstinuką.

Džiaugiamės galėdami vietos ir užsienio turistams pristatyti Joniškio krašto grožį, čia siūlomus kelionių maršrutus, edukacijas, turizmo paslaugas. Lauksime atvykstant!

Joniškio rajono turizmo ištekliai ir galimybės šiemet dar bus pristatomi tarptautinėje turizmo parodoje Rygoje (Latvija).

 

Leono Karaliūno, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro, Žagarės regioninio parko direkcijos archyvų nuotraukos