Jaunieji miško bičiuliai iš Lietuvos – antri

Šią vietą europiniame konkurse Čekijoje pelnė komanda „Žiburiukai“ (Prienų „Žiburio“ gimnazija)

YPEF konkurso, vykusio Čekijoje, emblema

Jaunųjų miško bičiulių komanda iš Lietuvos – Prienų „Žiburio“ gimnazijos – tarptautiniame konkurse „Jaunimas Europos miškuose“ (angl. Young People in European Forests – YPEF) laimėjo 2-ąją vietą. Pirmi buvo Estijos pasiuntiniai, o treti – šeimininkai.

Šiais metais tarptautinis jaunųjų miškininkų konkursas vyko rugsėjo 24-27 dienomis Čekijoje, netoli Šumavos kalnų, kuriuos saugo Šumavos nacionalinis parkas.

Jaunųjų miško bičiulių „Žiburiukų“ komanda iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos pavasarį laimėjo nacionalinį turą ir įgijo teisę atstovauti Lietuvai tarptautiniame YPEF konkurse.

Jaunosioms gamtininkėms Ugnei Karpavičiūtei, Paulinai Mozūraitei ir Airidai Vaikšnytei tarptautiniame YPEF konkurse teko atskleisti savo žinias ne tik apie mišką, bet ir apie miško santykį su vandeniu, kadangi 2019 m. konkurso tema – „Miškas ir vanduo“. Merginos pristatinėjo Punios šilo miškus, sengirių unikalumą.

Jaunųjų miško bičiulių komandą „Žiburiukai“ konkursui ruošė mokytojos Rasa Kučinskienė ir Vilija Gustaitytė, gamtininkas Žydrūnas Preikša, konsultavo miškininkai, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos specialistai.

Jaunosioms miško bičiulėms iš Prienų „Žiburio“ gimnazijos teko įveikti nemažai iššūkiu: merginos sprendė sudėtingus testus, pristatė Lietuvos bei Europos miškų aktualijas, dalyvavo praktinėje veikloje miške.

Dalyvaudamos konkurse miško bičiulės ne tik atskleidė žinias apie miškus, bet ir įgijo naujų teorinių bei praktinių žinių apie saugomas teritorijas, miško ekosistemą ir jos išsaugojimo svarbą, patobulino anglų kalbos žinias.

Šiais metais YPEF konkurse Čekijoje dalyvavo 7 komandos (iš Estijos, Lietuvos, Čekijos, Ukrainos, Vengrijos, Rumunijos ir Lenkijos). Praėjusiais metais Lietuva turėjo galimybę organizuoti jaunuosius miškininkus vienijantį konkursą, kuris vyko Aukštaitijos nacionaliniame parke.

Tarptautinis konkursas „Jaunimas Europos miškuose“ (YPEF) suteikia galimybę jaunimui įgyti naujų miškininkystės ir gamtosaugos žinių, bendradarbiauti su kitų Europos šalių miško bičiuliais. Konkursas skatina domėtis ne tik savo krašto, bet ir kitų Europos šalių miškais, biologine įvairove, saugomomis rūšimis.

VSTT informacija