Kristina STAŠKŪNAITĖ
Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos informacinių technologijų vyr. mokytoja

Išsaugok pavasarį…

Siuvome gražius maišelius ir dalinome juose...

Saulėtą pavasario dieną mūsų progimnazijos mokiniai miesto Laisvės aikštėje vykdė gamtosauginę akciją „Sakyk NE plastikiniam maišeliui!“. (Organizatoriai – mokytojai  K. Staškūnaitė, D. Baubonienė, A. Linkevičiūtė ir R. Kupčinskas.) Ąžuoliečiai pasakojo praeiviams apie plastiko žalą gyvajai gamtai, žmonių sveikatai ir kvietė plastikinius pirkinių maišelius pakeisti į medžiaginius. Mokiniai per valandą panevėžiečiams padovanojo 300 maišelių, kuriuos patys ir pasiuvo.

Kovo mėnesį progimnazijoje buvo paskelbta akcija – konkursas „Lietuvos Gamtos ateitis Tavo rankose“. Mokiniai ir jų tėvai, seneliai ir močiutės buvo kviečiami siūti medžiaginius pirkinių maišelius. Vieni mokiniai maišelius siuvo namuose kartu su tėveliais, kiti – padedami mokytojų R. Švelnienės bei K. Rapševičienės technologijų pamokų metu. Konkursą laimėjo daugiausiai maišelių pasiuvusi 2a klasė (mokytoja M. Ruzienė). Antrokai kartu su mamytėmis pasiuvo net 57 gražius maišelius. Šį klasė buvo apdovanota edukacine programa ir bilietais į kino filmą.

Kol vieni moksleiviai kalbino praeivius ir dovanojo pirkinių maišelius, kiti – mokyklos floristikos būrelio „Gabija“ nariai kūrė floristinę kompoziciją „Išsaugok pavasarį paukščiui“. Pavasarinė velykinė kompozicija sužavėjo aikštės praeivius – panevėžiečiai noriai darėsi asmenukes, fotografavo savo vaikus. Ši kompozicija panevėžiečius džiugins ir likusias balandžio dienas. Visus, kam patiks mokinių sukurta šventinė kompozicija, kviečiame įsiamžinti ir nuotraukas platinti socialiniuose tinkluose, pažymint Panevėžio miesto didžiausią velykinį margutį.

Autorės archyvo nuotraukos