Onutė GYLIENĖ
VĮ Švenčionėlių miškų urėdija

Ir vaikai, ir seneliai…

Nacionalinė miško sodinimo šventė Antaliedės girininkijoje

Susirinko šventės dalyviai...

VĮ Švenčionėlių miškų urėdija, kaip ir kitos šalies urėdijos, balandžio 16-ąją organizavo nacionalinę miško sodinimo šventę. Jai parinkta kirtavietė Antaliedės girininkijos 179 kvartale. Šventėje dalyvavo: Vilniaus Karalienės Mortos sodelio bendruomenės nariai (30), Švenčionėlių socialinių paslaugų centro vaikai su socialinėmis darbuotojomis (7), LSDP Švenčionių skyriaus atstovai (8), pavieniai talkininkai (10), šventės organizatorių pajėgos (10). Tad iš viso šventėje dalyvavo 65 sodintojai.

Susirinkusius į šventę pasveikino miškų urėdas Nauris Jotautas. Kartu ir pristatė urėdiją, papasakojo apie jos veiklą. Miško želdinimo inžinierius Vytautas Bunevičius paaiškino ką ir kaip darysime.

Ir prasidėjo šventė.

Labiausiai ja džiaugėsi mažieji jos dalyviai iš Vilniaus. Štai aštuonerių mėnesių Kotryna puikiai jautėsi ant tėvelio Gedimino pečių. Tėtis dirbo su Kolesovo kardu, o ji smagiai stebėjo mamos ir tėčio darbą. Dar vienas aštuonerių mėnesių amžiaus talkininkas Jonas darbą stebėjo iš vaikiško vežimėlio, pastatyto šalia talkos vietos – dirbo jo mamytė Odeta, brolis Antanas ir seneliai Rasa bei Algirdas. Kol užsnūdo…

Jauna mama Evelina nepabūgo atvykti į sodinimo talką miške su trejų metukų dukrele Jorūne net ir būdama nėščia (37 savaites).

… Paplušėjo porą valandų – pertrauka. Praalko ne tik mažieji talkos dalyviai, o ir suaugusieji. Vaišinomės plovu, karšta arbata ir kava, ant laužo kepėme dešreles.

Šventės rezultatai: pasodinta 1,2 ha, 8400 vnt. dvimečių pušelių ir berželių sodinukų.

Dėkojame visiems, kurie nepagailėjo laisvadienio ir dalyvavo prasmingoje šventėje.

Rimanto Nalivaikos nuotraukos