Oksana GONČAROVA
Ekologinio klubo ,,Žuvėdra“ vadovė

,,Globokime ir stebėkime paukščius“

Lesykla iš pakuotės

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos ekologinis klubas ,,Žuvėdra“, atsižvelgiant į Lietuvos ornitologų draugijos rekomendacijas, skelbia žiemos akciją ,,Globokime ir stebėkime paukščius“. Akcijos tikslas: skatinti ekologinį švietimą, propaguoti teisingą paukščių lesinimą bei supažindinti su Lietuvoje žiemojančiais paukščiais.

Atėjus žiemai, yra būtina pasirūpinti paukščiais, nes šaltą ir gilią žiemą jie savimi pasirūpinti negali. Kas dar neįrengė paukščiams lesyklėlės – pats laikas tai padaryti dabar. Pagal išvaizdą ir įrengimo pobūdį lesyklas galima suskirstyti į 3 pagrindinius tipus: lesykla pagaminta iš pakuotės, namelio tipo lesykla ir stacionari lesykla.

Paukščių lesinimui galima naudoti įvairius produktus. Pats populiariausias, praktiškiausias ir naudingiausias skanėstas lesyklų lankytojams – nekepintos ir nesūdytos saulėgrąžų sėklos. Vabzdžialesiams paukščiams (zylėms, bukučiams, geniams ir kt.) be saulėgrąžų, labai patinka linų ir spygliuočių medžių sėklos, nesūdyti lašiniai, varškė, kruopos, aliejuje mirkytas pyragas, obuoliai, virti ryžiai, avižiniai dribsniai…
Labai svarbu, kad jūsų pateikiamas lesalas nebūtų sūdytas, supelijęs, supuvęs ar surūgęs, pažeistas parazitų, taip pat negalima siūlyti ir chemikalais apdorotų grūdų ar sėklų. Labai pavojinga ir juoda ruginė duona.

Nepamirškite, kad paukščiai kasdien lauks lesalo, o jo negavę gali žūti – neapvilkite sparnuočių, o jie jus džiugins iki pavasario.

Autorės archyvo nuotraukos