Aušra LINKEVIČIŪTĖ
Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokytoja

„Gilėj ąžuolas miega – žinau“

Mokinių dovana Lietuvai

Sesės dvynės Greta ir Lina Morkūnaitės laimingos dalyvaudamos ąžuolo sodinukų dovanojimo akcijoje Laisvės aikštėje

2018 metai į Lietuvos istorijos puslapius visiems laikams įsirašys kaip prasmingi Lietuvos žemei ir visai lietuvių tautai metai. Džiugiai pasitikdami Lietuvos atkūrimo pirmąjį 100-metį dovanojame Tėvynei pačius gražiausius darbus, savo pasiekimus ir sėkmes.

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulio būrelio „Miško meistreliai“ ir gamtosauginio būrelio „Margaspalvė genio kalvė“ nariai rūpestingai ir iš anksto ruošėsi gražiam gimtojo krašto jubiliejui.

Prieš dvejus metus mokinukai ėmėsi įgyvendinti ilgalaikį projektą „Gilėj ąžuolas miega – žinau“. Pirmiausia jie nuvažiavo į Kauno rajoną, Girionis. Visai netoli Kauno marių ošia nuostabi raudonlapių ąžuolų giraitė. Ten mokiniai prisirinko per 3000 giliukų, parsivežė juos į Panevėžį. Panevėžio miškų urėdijos medelyno-daigyno viršininkui Egidijui Kaluinai leidus, pasodino daigyne. Medelyno darbuotojai jauniesiems gamtos draugams padėjo užauginti puikius ąžuolų sodinukus.

Balandžio 26-ąją jaunieji „Ąžuolo“ progimnazijos gamtosaugininkai gražiai užbaigė savo ilgalaikį projektą – įteikė sumanytąją dovaną Lietuvai. Miesto centrinėje Laisvės aikštėje organizavo akciją. Jos metu ąžuoliečiai miesto gyventojams ir svečiams dovanojo išaugintus raudonlapių ir paprastųjų ąžuolų sodinukus. Per valandą mokinukai dovanojo per 200 dailių ąžuolo sodinukų.

Džiugu, jog panevėžiečiai priėmė mokinių dovaną, deramai ją įvertino. Smagu, jog metams bėgant prie namų, sodybų ar miškuose suoš nors ir nedidukės, bet didingos raudonlapių ar paprastųjų ąžuolų giraitės. Tegul augantys gražuoliai medžiai primins ateinančioms kartoms svarbią ir prasmingą Tėvynei datą – Lietuvos 100-mečio jubiliejų.

Romo Kupčinsko nuotraukos