Indrė ČEKANAUSKYTĖ

Geriausi jaunieji miško bičiuliai

Jie atstovaus Lietuvą tarptautiniuose konkursuose

Konferencijos dalyviai

2015-05-20 gausus jaunųjų miško bičiulių būrys sugūžėjo į Kauną, Aleksandro Stulginskio universitetą, kur vyko respublikiniai konkursai „Tiriamieji darbai miške“ ir „Jaunimas Europos miškuose“.

Pirmoje konferencijos dalyje konkurso „Tiriamieji darbai miške“ dalyviai pristatė mokslinius darbus, apėmusius 2-3 mėnesių trukmės gamtos stebėjimus bei tyrimus. Konkurso organizatoriai sulaukė itin didelio jaunųjų miškininkų susidomėjimo ir gavo net 15 tiriamųjų darbų, iš kurių buvo atrinkti 8 geriausi. Jie turėjo galimybę savo darbus pristatyti viešai susirinkusiems renginio svečiams ir varžytis dėl pirmos vietos, kurios laimėtojai gaus kelialapį į tarptautinį jaunųjų miško bičiulių tiriamųjų darbų konkursą, vyksiantį Rusijoje.

Konkurso „Tiriamieji darbai miške“ laureatais tapo: Rokas Kusta ir Aurimas Bareikis („Paprastojo ąžuolo ir raudonojo ąžuolo jaunuolynų būklės tyrimas“) – 1 vieta; Dalia Kančauskaitė („Žinduolių veiklos žymių ir elninių žvėrių pasiskirstymo tyrimai“) – 2 vieta;  Emilija Obelienytė ir Erika Abramavičiūtė („Dažai iš miško) – 3 vieta.

Pirmos vietos laimėtojas Rokas Kusta ir Aurimas Bareikis džiaugėsi, kad jų tiriamasis darbas buvo puikiai įvertintas komisijos: „Konkurentų darbai buvo labai stiprūs, bet džiaugiamės, kad mūsų pastangos liko įvertintos ir važiuosim į Rusiją!“.

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse, yra organizuojamas „Jaunimas Europos miškuose“ (angl. YPEF – Young Peple in European Forests) konkursas. Kiekviena valstybė, respublikinio konkurso metu turi atrinkti tris geriausiuosius savo šalies jaunuosius miško bičiulius, kurie vyks į tarptautinį konkurso „Jaunimas Europos miškuose“ etapą Rumunijoje. Lietuvoje dėl šios galimybės varžėsi net 7 komandos. Laimėtojais tapo: Meilės Lukšienės gimnazijos JMBB „Lūšiukai“ (1 vieta), Kamajų Antano Strazdo gimnazijos  JMBB „Žvorūnė“ (2 vieta) ir Raudonės pagrindinės mokyklos JMBB „Ąžuoliukas“ (3 vieta).

„Laimėta pergalė – ne tik džiaugsmas, bet ir didelė atsakomybė. Turėsime reprezentuoti Lietuvą Rumunijoje, o tai – nelengva užduotis. Tikimės su ja susidorosime sėkmingai“, – pergalės išgyvenimais dalinasi JMBB „Lūšiukai“.

Konkursų dalyvių žinias ir prisistatymus vertino patyrusi Tarptautinių konkursų nacionalinė vertinimo komisija: Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas prof. dr. Edmundas Bartkevičius, tarptautinių konkursų koordinatoriai Eglė Mankevičienė ir Mindaugas Maksvytis bei Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto akademinės bendruomenės nariai Janina Šepetienė ir Jolita Abraidienė.

… Nors konkursui pasitaikė itin lietinga pavasario diena, dalyviai džiaugiasi praturėję žiniomis apie Lietuvos ir viso pasaulio miškus.

Autorės nuotraukos