Rita KROMPALCIENĖ
Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė

Geri darbai – Žemei

Žemės mėnuo... Plevesuoja ir Žemės vėliava...

Pasaulinės Žemės dienos pagrindinis tikslas – suvienyti žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų – Žemės, atkreipti dėmesį į prasidedantį pavasarį, pamastyti kokiais gerais darbais galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Tradiciškai švenčiamas Žemės mėnuo, kuris prasideda kovo 20 ir baigiasi balandžio 22 d. Šių metų Žemės dienos (gal ir viso mėnesio) tema „Aplinkos ir klimato raštingumas“, todėl ir mes daugiau dėmesio skyrėme švietėjiškai veiklai. Surengtos žaliosios pamokos Tauragės profesinio rengimo centre, Žygaičių gimnazijoje. Jų metu mokiniams pateikta išsami informacija apie saugomų teritorijų situacija ir tikslus, klimato kaitą, biologinę įvairovę, miškus, vandenį, orą, atliekų tvarkymo sistemą.

… Žemės dienos renginys prasidėjo Pagramančio pagrindinėje mokykloje. Iškėlėme Žemės vėliavą, o mažieji šios mokyklos mokinukai sujudino gamtą, padovanodami šokį Žemei. Mokyklos direktorius Zigmas Mozuraitis tarė sveikinimo žodį ir linkėjo gražios šventės. Pasaulinė Žemės diena mus ragina konkrečiu darbu prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo, todėl ir mes įsijungėme į akcija „Gerais darbai apkabinkime Žemę“. Vyresnieji mokiniai dalyvavo inkilų gaminimo konkurse „Padovanokime paukščiukams namus“. Mokinių padovanoti inkilėliai, iškelti mokyklos kiemelyje. Žygio į Pagramančio regioninio parko lankytojų centrą metu pakelėse surinkome šiukšles. Mokiniai pasiskirstė į dvi komandas, kuri daugiau surinks šiukšlių, tad visą kelią vyko įnirtinga kova, o nugalėtojų laukė staigmenos.

… Atvykusius į lankytojų centrą pasitiko Pagramančio regioninio parko direktorius Sigitas Mėlinavičius, padėkojo mokiniams už jų gerus darbus Žemei, surinktas šiukšles. Suplevėsavo Žemės vėliava, skelbdama Žemės mėnesio pradžią. Tad visą mėnesį dovanosime savo gerus darbus Žemei.

Mokiniai savo pagamintų inkilėlių padovanojo ir regioniniam parkui, kuriuos pakabinome prie lankytojų centro.

Mokiniai aktyviai dalyvavo fotografijų konkurse „Gamtos akimirkos“, užfiksavo įvairių bundančios gamtos vaizdų, kuriuos peržiūrėjome ir visi pasidžiaugėme. Vėliau – komandinis darbas, kai mokiniai pasitikrino savo žinias, sudalyvaudami viktorinoje, skirtoje Žemės dienai paminėti. Po loginio mąstymo – atokvėpis gamtoje, žaidimai. Renginio pabaigoje buvo įteikti apdovanojimai, padėkos aktyviausiems ir labiausiai mylintiems gamtą. Prie laužo aptarėme tolimesnę veiklą, skanavome vaistažolių arbatos, pasivaišinome sausainėliais.

… Pavasaris – metas, kai pabunda ne tik gamta, bet ir žmogus. Jis tampa aktyvesnis, imlesnis, linksmesnis, pajėgesnis keisti pasaulį. Daugelis mūsų norime pakeisti draugą, kaimyną, bet pradėkime nuo savęs. Tad paskelbėme švaros akcija „Išsivalyk savo kiemą“. Taip pat vykdysime švaros akcijos regioninio parke teritorijoje, prie mokyklos.

Autorės archyvo nuotraukos