Deima PRANCKŪNIENĖ
Tytuvėnų regioninio parko direkcijos vyr. specialistė, jaunųjų gamtininkų vasaros stovyklos organizatorė

Gauštvinio malonėje, išvykų dėlionėse…

Nuostabiausios stovyklos akimirkos – ne vien Tytuvėnų krašte!

Vasara...

Atostogos…  Kur ir kaip jas praleidžia vaikai? Jau turbūt retai girdime sakymą, jog „atostogavau pas senelius kaime…“. Šiandien žiniasklaida marguoja nuo reklaminių skelbimų apie įvairiausias organizuojamas stovyklas vaikams. Viena iš tokių stovyklų vyko ir Tytuvėnų regioniniame parke.

Birželio 19-21dienomis į Gauštvinio ežero poilsiavietėje organizuotą stovyklą sugužėjo Šiaulėnų M.Šikšnio ir Tytuvėnų gimnazijų jaunieji gamtos bičiuliai. Gamta palepino puikiu oru, tad stovyklautojai su entuziazmu ir jaunatviška energija dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose: mokėsi piešti su savo darytais teptukais iš gamtinių medžiagų, nagrinėjo ir pro lupas bei mikroskopą stebėjo vandens bestuburius, mokėsi įvertinti ežero vandens kokybę. Keliautojai-profesionalai Ričardas ir Sandra Sukackai pirmąją stovyklos dieną pakvietė vaikus į nepamirštamą naktinį žygį. Jo metu teko įveikti įvairiausias gamtines kliūtis, ieškoti paslėptų fantų, stumdyti šieno ritinius, nepastebėtiems prisėlinti prie stovykloje likusios vadovės… Naktinis žygis, kad ir išvargino, tačiau įspūdžiai buvo nepamirštami.

Antrąją dieną visi išsiruošė į dviračių žygį po regioninį parką: aplankė Tytuvėnėlių dvarvietę, Akmenų ruožus.

Po pietų – įdomus susitikimas su liaudies instrumentų meistru iš Šiaulių Albertu Martinaičiu. Vaikai patys išbandė nendrines birbynes, dūdmaišius, kankles, skudučius ir kitus meistro rankomis pagamintus instrumentus, išmoko žaisti akmenų futbolą. Stovyklautojų laisvalaikis taip pat buvo pilnas įvairiausių veiklų: dalyvavo paplūdimio tinklinio fiestoje, sportinėse rungtyse, aklajame futbole ir kt. Žinoma, pati mėgstamiausia stovyklos veikla buvo – maudynės Gauštvinio ežere!

Trečioji diena buvo skirta kelionei į Viešvilės gamtinį rezervatą (GR) bei Rambyno regioninį parką. Viešėdami Viešvilės GR, susipažino su įrengiama kurtinių veisykla, išgirdo pasakojimą apie šiuos paslaptingus ir retus paukščius, aplankė Artosios pelkėje įrengtą pažintinį taką. Pažintis su Rambyno regioniniu parku prasidėjo prie įspūdingos Raganų eglės. Aplankėme Bitėnuose įsikūrusią baltųjų gandrų koloniją, Rambyno regioninio parko lankytojų centrą.

… Stovyklos pabaigtuvės – ant nuostabus ir didingo Rambyno kalno, džiaugiantis tradiciniu stovyklos „tortu“ – šokoladiniu kremu ant batono riekelės…

… Dienos stovyklaujant tarsi ištirpo, tačiau nepamirštami įspūdžiai, naujos pažintys, draugystė,  žinios ir noras dar kartą sugrįžti giliai įsirėžė vaikų atmintyje ir širdyse.

Dėkojame nuolatiniams stovyklos rėmėjams – Kelmės ir Radviliškio rajonų savivaldybių administracijoms – už suteiktą finansavimą ir puikią galimybę vaikams turiningai praleisti nors dalelę ir taip neilgų vasaros atostogų!

Gamta savyje slepia daug įdomios veiklos, tik mokėkime ją pažinti, mylėti ir gerbti.

Autorės archyvo nuotraukos