Šarūnė DARGYTĖ-KREGŽDĖ
Ryšių su visuomene vadovė, Žaliosios politikos institutas

„Gamtos lobių medžioklė“

Tai, žaisdami interaktyvų žaidimą, galės padaryti sostinės Bernardinų sodo lankytojai

„Gamtos lobių medžioklės“ dalyviai

Nuo šiol vilniečiai ir miesto svečiai Bernardinų sode galės ne tik pasivaikščioti ir pasigrožėti gamta, bet ir išbandyti interaktyvų žaidimą – „Gamtos lobių medžioklę“. Parke lankytojų laukia specialūs QR kodai, po kuriais slepiasi netikėtos istorijos apie sodą, čia gyvenusius vienuolius ir išskirtinius gamtinius turtus Vilniuje.
Parko prieigose jau galima rasti informacinę lentą, kurioje – ne tik kvietimas dalyvauti žaidime, bet ir „lobių“ žemėlapis. Nukeliavę į kiekvieną ant žemėlapio pažymėtą vietą dalyviai ten ras ir istoriją, kurią reikia išnarplioti, klausimą ar užduotį, kurią reikia atlikti. Atsakymus dalyviai turės įrašyti į tam skirtą kryžiažodį.
Žaidimo autoriai tikisi, kad sodo lankytojai tokiu būdu ne tik sužinos įdomių faktų, apie čia esančią gamtą, bet ir gerai praleis laiką su draugais ar šeima, bus paskatinti dažniau apsižvalgyti ir giliau pažinti mus supančią aplinką.
„Esu tikra, kad dauguma vilniečių ne kartą lankėsi Bernardinų sode, bet ar visi žino, kad pagrindine parko gatve kažkada tekėjo upė? Pagonybės laikais ši vieta net buvo laikoma šventa ir čia vyko įvairios apeigos. Bėgant metams parkas po truputį keitėsi, turėjo skirtingas paskirtis ir pavadinimus. Apie visa tai galima sužinoti dalyvaujant „Gamtos lobių medžioklėje“, – sako žaidimą kūrusio Žaliosios politikos instituto analitikė Ieva Budraitė.
Paskutinę vasaros sekmadienio popietę šį žaidimą jau išbandė per 20 vilniečių šeimų. Jos rungėsi tarpusavyje – siekdamos aplenkti viena kitą ne tik teisingais atsakymais, bet ir greičiu. Tiesa, ne visoms komandos pavyko atsakyti į visus klausimus. Jie suformuluoti taip, kad rasti atsakymus nėra lengva net ir naudojantis informacijos paieškos sistemomis.
„Net jei vieno ar kito klausimo atsakyti nepavyks, žaidimo pabaigoje bus galima susipažinti su atsakymais ir detalesniu klausime minėtos situacijos pristatymu. Nors užduotys nėra labai lengvos, galiu užtikrinti, kad išsprendus galvosūkį bus galima sužinoti tikrai netikėtų faktų“, – pastebi I. Budraitė.
„Gamtos lobių medžioklės“ žaidimas yra nemokamas ir atviras visiems bet kuriuo laiku. Sukurtas bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe.

Mato Miežonio nuotraukos