Živilė VYŠNIAUSKIENĖ, Rasa ŽVIRBLIENĖ
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vyšniūnų ir Užuguosčio bibliotekų bibliotekininkės

Gamtoje, prie Mošos piliakalnio

Čia buvo minima Pasaulinė turizmo diena

Renginio metu

Gražioje gamtos apsuptyje, Mošos archeologiniame draustinyje, vyko Pasaulinės turizmo dienos šventė. Joje dalyvavo nemažas būrys moksleivių iš Lenkijos Gyžycko miesto, Onuškio Donato Malinausko bei Aukštadvario gimnazijų. Aukštadvario gimnazijos mokinius lydėjo mokytojos Česlova Pociūnienė ir Rasa Žuklienė. Įkandin jų atvyko ir šio krašto amatininkai, kiti svečiai. Renginį organizavo Aukštadvario regioninio parko direkcija, kartu su Trakų rajono jaunimo užimtumo ir turizmo centru. Gražiausius ir įsimintiniausius  renginius Aukštadvario regioninio parko (ARP) direkcijos gamtininkai su partneriais organizuoja gamtoje – tai tikra atgaiva dvasiai.

Regioninio parko direktorius Remigijus Noreika pasidžiaugė dideliu būriu moksleivių ir svečių, besidominčių gamta, mėgstančių keliauti ir pažinti.

Programą su dainomis ir žaidimais atliko Onuškio Donato Malinausko gimnazijos etnografinis ansamblis, vadovaujamas Nijolės Česnulevičienės.

Viktoriną „Gamtos mįslės“ paruošė Užuguosčio ir Vyšniūnų bibliotekų bibliotekininkės Rasa Žvirblienė ir Živilė Vyšniauskienė. Džiaugiamės, jog jau daug metų – puiki bendrystė tarp moksleivių ir Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Užuguosčio ir Vyšniūnų padalinių.

Dovanas moksleiviams atvežė VĮ Valstybinių miškų urėdijos Trakų regioninio padalinio miškininkai Gintarė Karelina ir Darius Ustila.

Aukštadvario regioninio parko lankytojų centro vadovė Ema Stanulionienė papasakojo apie ARP produkto ženklo prasmę, įteikė ARP produkto ženklo vėliavas ir pažymėjimus amatininkams bei paslaugų teikėjams.

Po renginio visi pasivaišino ant laužo virta aromatinga žolelių arbata, kitomis atsineštinėmis gėrybėmis.

Renginio dalyvių vardu dėkojame organizatoriams: VĮ Valstybinių miškų urėdijos Trakų regioninio padalinio darbuotojams – už Mošos archeologinio draustinio teritorijos prižiūrą, dovanėles moksleiviams; Aukštadvario ir Onuškio Donato Malinausko gimnazijų moksleiviams – už programą, šiukšlių surinkimą ir kitus darbelius gamtos labui.

Talvydo Špiliausko nuotraukos