Janina DAUKIENĖ
Kupiškio r. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Pelkinukai“ vadovė

Galop oras pakvipo arbata!

Jaunųjų miško bičiulių žiemos šventėje „Žiema žiema, bėk iš kiemo“

Kupiškio rajono jaunųjų miško bičiulių šventės metu...

2017-02-14 Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai „Pelkinukai“ vyko į Mirabelio miško poilsiavietę. Ten dalyvavo rajoninėje jaunųjų miško bičiulių žiemos šventėje „Žiema žiema, bėk iš kiemo“. Ši šventė – tai 13 komandų jėgų išbandymas įvairiose rungtyse, smagus pabendravimas tarp gamtos bičiulių.

Atvykusius pasveikino Kupiškio r. savivaldybės kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius ir Kupiškio miškų urėdijos miškotvarkos inžinierius, jaunųjų miško bičiulių būrelių globėjas Virginijus Stapulionis.

Dvelkiant švelniam šaltukui, gamtos bičiuliai pirmiausiai jėgas išbandė pjaudami rąstą. Pjūklu pjauti dviese – iššūkis, nes daugelis vaikų tokio darbo dar nebuvo išbandę. Tačiau miško bičiuliai nepasimetė, netgi atsiklaupė, kad greičiau atpjautų trinkelę.

Antroji rungtis kliūčių ruože – reikėjo atkarpą bėgti paeiliui ir, nešant po vieną, į maišą sukrauti malkas. Vėliau, prabėgus tunelį, reikėjo į kitą maišą surinkti kankorėžius. Po to, įveikus gyvatėlės ruožą, bėgti į aikštelę, išpilti iš abiejų maišų. Iš malkų trinkelių sudėti rėmelį, iš kankorėžių – širdelę ir pasveikinti būrelio vadovą su Valentino diena.

Ir štai – visos jaunųjų miško bičiulių komandos sėkmingai įveikė kliūčių ruožą ir išsakė daug gražių žodžių būrelių vadovams.

Trečioji rungtis – kas toliau numes. Rezultatas – komandos narių atkarpų suma.

Galų gale – ketvirtoji rungtis. Gamtos draugai kibo į roges ir labai slidžiu ledu vežė būrelio vadovą iki finišo linijos. O kiek čia išlieta emocijų! Kojos slydo, vežėjai griuvo ir kėlėsi… Kiti miško bičiuliai skandavo palaikymo šūksnius …

Rungtys baigėsi. Oras pakvipo arbata ir dešrelėmis. Už ypač skanią arbatą visi gyrė Kupiškio miškų urėdijos Skapiškio girininkijos girininko pavaduotoją Rolandą Pekarską… Gamtos bičiuliai suposi ant sūpynių, smagiai bendravo…

Kupiškio r. Švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Aušra Vapšienė įteikė padėkas ir apdovanojimus. Šepetos „Pelkinukai“ sėkmingai įveikė rungtis ir pelnė 2-ąją vietą. Išskirtinėmis Kupiškio miškų urėdijos dovanomis apdovanoti Nerijus Maceika (už rūpinimąsi, kad miške nekiltų gaisras) ir Valentas Minkevičius (už žvėrelių globą žiemą).

… Šventė baigėsi. Vienas paskui kitą riedėjo mokykliniai autobusai, veždami laimingus gamtos bičiulius į namus. Pakeliui sustojome prie šėryklos, kad paliktume žvėreliams vaišių. Įdienojus atšlaitėse tirpo sniegas ir pranašavo žiemos darbų pabaigą. Artėjantis pavasaris jau ragina kalti ir kelti inkilus.

Autorės nuotraukos