Romas KUPČINSKAS
Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokytojas, JMBB „Miško meistreliai“ vadovas

Dovanos žvirblinėms pelėdoms

Jaunieji miško bičiuliai Ugnius Stripeikis ir Emilis Žemgulis

Krekenavos regioniniame parke (Panevėžio r.) peri mažosios pelėdos. Pasaulyje jų priskaičiuojama per 30 rūšių. Lietuvoje peri vienintelė rūšis – žvirblinės pelėdos. Šie labai reti ir nykstantys paukšteliai įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą.

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ nariai, žinodami, kad žvirblinės pelėdos mielai apsigyvena dirbtinėse erdvėse, nutarė pabandyti išsaugoti tuos nepaprastai gražius, sėslų gyvenimo būdą pamėgusius ir Lietuvos gamtai itin reikalingus paukštelius.

Sukalę inkilus žvirblinėms pelėdoms, nuvykome į Krekenavos girininkiją. Mus pasitiko girininko pavaduotoja Stasė Auglienė ir eigulys Saulius Tamošiūnas. Miškininkai mums parodė vietas, pamėgtas mažųjų pelėdų, padėjo į medžius sukelti sunkius inkilus. Stabtelėjome ir prie skruzdėlyno. Girių žinovė Stasė pasakojo kokią naudą miškui bei žmonių sveikatai teikia skruzdėlynai.

Grįžusių iš miško jau laukė girininkas Jonas Leika. Jis pavaišino kvapnia miško arbata, padėkojo už prasmingą darbą. Girininkas visus pakvietė atvažiuoti dar kartą, kiek vėliau. Jis mus patikino, kad tikrai galėsime pamatyti, kaip naujuose inkiluose jau šeimininkauja mažosios žvirblinės pelėdos.

Namo grįžome patenkinti, kupini gražiausių vilčių, kad, rankomis ir širdimi prisilietę prie gyvosios gamtos, net ir po kelerių metų galėsime pasidžiaugti – retosios žvirblinės pelėdžiukės Lietuvoje neišnyko, jų priskaičiuojama kasmet vis daugiau…

Autoriaus nuotrauka