Rasa GRAŽIENĖ
Anykščių regioninio parko direkcijos vyr. specialistė

Dovanojant inkilus šikšnosparniams

Anykščių rajono mokiniai šventė Pasaulinę Žemės dieną

Renginio dalyviai

Pasaulinei Žemės dienai paminėti Anykščių regioninio parko lankytojų centre rinkosi mokinių komandos ir mokytojai iš Anykščių A. Vienuolio progimnazijos, Svėdasų J. Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų, Anykščių A. Baranausko, Debeikių, Traupio pagrindinių mokyklų, Viešintų ir Kavarsko pagrindinių mokyklos-daugiafunkcių centrų. Anykščių regioninio parko direkcija kartu su Anykščių rajono savivaldybe jau 7-tą kartą organizavo 6–8 klasių mokinių Protų mūšį, kurio šių metų tema „Anykščių regioninio parko gyvūnai“.

Visus susirinkusius pasveikino naujai išrinktasis Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius ir Anykščių regioninio parko direktorius Kęstutis Šerepka, kuriems kartu su savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialiste Zita Vilkončiene ir Švietimo pagalbos tarnybos direktore Jolanta Bakšiene teko garbinga vertinimo komisijos funkcija.

Mokiniai paruošė nuotaikingus savo komandų prisistatymus, susijusius su mūsų pasirinkta tema – vaidino, dainavo dainas, minė mįsles, kvietė žaisti žaidimus! Bet svarbiausia šventės dalis mokiniams – žinių patikrinimas Protų mūšyje. Visi susikaupę laukė 10-tiems klausimų apie Anykščių regioninio parko gyvūnus. Mūsų krašto jaunieji gamtos draugai užduotis įveikė puikiai.

Kiekviena komanda turėjo paruošti ir namų darbus: pagaminti inkilą šikšnosparniams ir jį pristatyti. Gaminti inkilus būtent šiems žinduoliams pasirinkome vien todėl, jog žmonės nepažįsta šikšnosparnių, kartais jų prisibijo, nes per mažai turi žinių apie šikšnosparnius, gyvenančius Lietuvoje. Anykščių regioninis parkas gali didžiuotis, jog Rubikių hidrografinio draustinio teritorijoje gyvena reta ir saugoma šikšnosparnių rūšis – Kūdrinis pelėausis (lot. Myotis dasycneme).

Inkilų pagaminimas, vadovaujantis specialistų rekomendacijomis, buvo tik dalis darbo. Gegužės mėnesį vėl visi susitiksime renginyje „Šikšnosparnių naktis Anykščių regioniniame parke“, kurio metu inkilus iškabinsime kartu su Mindaugu Karpuška, vienu iš geriausių šikšnosparnių žinovų Lietuvoje.

Mokiniai pasirodė labai išradingai, daug sužinojo apie gyvūnus, pabuvo su gamtą mylinčiais draugais! O stengtis tikrai buvo dėl ko, nes nugalėtojų laukė prizai, kuriuos dovanojo Anykščių rajono savivaldybė, Anykščių regioninio parko direkcija ir Švietimo pagalbos tarnyba. Komandos ir jų mokytojai apdovanoti Padėkos raštais ir knygomis apie gamtą, edukaciniu žygiu dviračiais. Protų mūšio nugalėtojai ir 1-os vietos laimėtojai tapo Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro komanda, 2-os vietos – A. Baranausko pagrindinės mokyklos komanda, o 3-oji vieta atiteko Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos komandai.

Įveikus visas užduotis, parke mokinių laukė kvepianti žolelių arbata ir vaišės. Čia vyko „fotosesijos“, pritariant gitaroms, skambėjo mokinių dainos apie gamtą.

Žemės mėnuo prasidėjo kovo 20 d. ir tęsėsi iki balandžio 22 d.

Rolando Lančicko nuotraukos