Romas KUPČINSKAS
Panevėžio „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos mokytojas, JMB būrelio „Miško meistreliai“ vadovas

Dirbtuvės viešojoje erdvėje

Senjora dėkojo už akciją ir buvo laiminga susikalusi inkilą

Kovo 21-ji – Tarptautinė miškų diena. Ta proga Panevėžio miškų urėdijos darbuotojai ir Panevėžio „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos moksleiviai Panevėžio miesto Laisvės aikštėje surengė akciją „Susikalk inkilą“. Urėdijos darbuotojai supažindino akcijos dalyvius su miško paslaptimis ir surengė viktoriną „Ar pažįsti miško paukščius?“. Geriausi paukščių žinovai buvo apdovanoti dovanėlėmis.

„Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ nariai akcijos dalyviams padėjo sukalti inkilus. Iš pradžių gamtos bičiuliai nedrąsiai ėmė plaktuką, kalė vinis. Bet, pamatę, kad draugams gerai sekasi, įsidrąsino ir patys… O kaip džiaugsmu suspindo visų akys, kai sukaltą inkilą jiems buvo pasiūlyta neštis namo.

Pabandyti sukalti savo pirmąjį inkilą panoro ir penkiamečiai, kuriems dar sunkiai sekėsi nulaikyti plaktuką. Bet, jaunųjų miško bičiulių padedami, jie sėkmingai sumeistravo inkilą. Džiugu, kad akcijoje noriai dalyvavo ir miesto senjorai. Jie dėkojo organizatoriams už gražią ir prasmingą akciją. Jos metu buvo sukalta 50 inkilų zylėms.

Tuo pačiu metu „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos floristikos būrelio „Gabija“ nariai Laisvės aikštėje mokė praeivius pasidaryti iš šiaudų paukštelius ir stilizuotus narvelius. Tie šiaudinukai – gamtos trapumo ir  jos išsaugojimo simbolis. Puošnūs pavasario šaukliai puoš centrinę miesto aikštę iki balandžio 20 dienos, kol Panevėžyje vyks renginiai, skirtieji Žemės dienai.

Romo Kupčinsko nuotraukos