Romas KUPČINSKAS
Mokytojas

Dirbtuvės viešoje erdvėje

Jaunoji miško bičiulė Eva Banytė – nuolatinė mūsų akcijų dalyvė

Panevėžio miesto Laisvės aikštėje girdėjosi medžio kalenimas. Ne geniai „operavo“ medį, o „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ nariai mokė praeivius sukalti inkilą.

Šios akcijos metu jaunieji gamtos draugai, atsivežę į viešąją erdvę paruoštų lentų inkilams, kvietė praeivius susikalti inkilą zylėms. Panorusių imtis darbo buvo daug. Čia – ir mažas šešiametis vaikas, kuris dar sunkiai nulaikė plaktuką, bet užtat noras bei džiaugsmas buvo begalinis, ir senjorai, kuriems nėra sąlygų namuose pameistrauti. O už pagalbą jauniesiems meistreliams praeiviai atsidėkojo – kas saldainiais ar ledais, kas geru žodžiu minėjo.

Tuo pat metu Panevėžio miškų urėdijos atstovai surengė viktoriną: „Ar pažįsti miško paukštį?“ Visi, susikalę inkilus, buvo kviečiami iš nuotraukų pažinti paukščius, o drąsiausieji galėjo savo žinias pasitikrinti atlikdami gan sunkų testą. Jiems teko atsakyti net į dešimt Panevėžio miškų urėdijos miškotvarkos inžinieriaus Vido Petrausko parengtų klausimų.

Urėdijos atstovus nustebino puikios miestelėnų žinios apie sparnuotuosius mūsų draugus. Visi dalyviai gavo dovanėlę ir noriai fotografavosi prie „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų florisčių sukurtos kompozicijos „Pavasario langas į gamtą“.

Autoriaus nuotraukos