Zita RUGAITIENĖ
Šiaulių m. bibliotekos „Aidas“ vaikų filialo vedėja

Dalyviams – prizai, augintiniams – skanėstai

Gyvūnų globos diena paminėta bibliotekoje

Renginio metu...

Spalio 4-ąją buvo minima Pasaulinė gyvūnų globos diena. Tada stengiamasi dar kartą priminti, jog gyvūnai yra šalia mūsų, jog jie laukia mūsų meilės bei globos. Ši diena yra geriausia padėka keturkojams draugams už tai, jog jie mūsų gyvenimą daro spalvingesniu, gražesniu. Mielas katinėlis, ištikimomis akimis žvelgiantis šunelis namus pripildo jaukumo, šilumos ir suteikia teigiamų emocijų.

Kiekvienais metais mūsų bibliotekoje minima ši ypatinga diena. Tad neatsitiktinai spalio 5-ąją gyvūnų gerbėjus pakvietėme į tradicinę popietę „Vaikai – gyvūnų draugai“.

Į biblioteką vaikai rinkosi su savo augintiniais. Skardžiai lojo šuniukai, savo charakterį rodė katytės, skanėstus indelyje graužė Manto smailianosė pelytė Pūkė. Drąsesni gyvūnai mėgino vieni su kitais susipažinti. Kiekvienam dalyviui buvo skirta užduotis – supažindinti su savo augintiniu, papasakoti kaip jis atsirado jų namuose, prisiminti įdomesnes augintinio išdaigas, gebėjimus. Augintinių šeimininkai noriai, emocingai pasakojo apie savo keturkojus draugus, leido juos paglostyti ir net imti į rankas. Rinkome katiniškiausią katiną, simpatiškiausią, stilingiausią šuniuką.

Renginyje dalyvavę vaikai – mylintys, rūpestingi ir tikri gyvūnų draugai. Tokių vaikų širdelėse yra daug meilės, atjautos,supratimo ir gero elgesio su gyvūnais. Visi dalyviai buvo apdovanoti prizais, o augintiniai – skanėstais.

Renginio metu su vaikais apžiūrėjome bibliotekoje eksponuojamą nuotraukų parodą „Iš katinų gyvenimo“. Parodai kadrus gaudė „Romuvos“gimnazijos mokytoja Virginija Užienė.

Autorės nuotraukos