Augustas UKTVERIS

Dalyvauk ir būsi…

Šalies mokyklų edukacinių erdvių apžiūroje-konkurse pabuvojus

Druskininkų „Saulės“ pagrindinėje mokykloje iš karto labinomės su Vida GIEDRAITIENE

Parūpo dalyvauti šiemet vykdomame šalies mokyklų nacionalinėje edukacinių erdvių apžiūroje. 2020-07-08 teko lankytis dviejose Druskininkų mokymo įstaigose – Viečiūnų progimnazijoje ir „Saulės“ pagrindinėje mokykloje. Vykome kartu su nacionaline komisija. Joje tądien buvo: dr. Ona Motiejūnaitė (Vilniaus m. savivaldybės administracijos ekologė), dr. Rita Makarskaitė-Petkevičienė (Vilniaus universitetas), Daiva Žeromskienė (Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Vaikų sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja), Gediminas Petkus ir Tomas Pocius (Lietuvos neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyrius). Tomo Pociaus vadovaujama komisija siekė išsiaiškinti kas geriausiai tvarkosi dalyvaudami mokyklų edukacinių erdvių apžiūroje, kartu skiriant ir atitinkamus balus, vadovaujantis atitinkamoje formoje įvardijamais reikalavimais ar diegiamomis priemonėmis. Siekiant išsiaiškinti tuos, kurie bus geriausi, komisija jau buvo aplankiusi daug Lietuvos mokymo bei ugdymo įstaigų.

Nors ir prišliejęs prie šios komisijos darbo, pastabų autorius šiame rašinyje nėra vertintojo vaidmenyje, gal tik žurnalistines apžvalgas guldo…

… Prie Druskininkų priartėjome dar prieš devynias. Viečiūnų progimnazijos, kurioje mokosi per 110 moksleivių, direktoriaus pavaduotoja Inga Cololo jau mūsų laukė ir ėmė pasakoti, jog 1984-ais pastatyta mokykla buvo įvardijama kaip vidurinė mokykla. Prie mokyklos – ir vaikų darželis „Linelis“ (sukviečiantis apie 70 vaikelių), kuriame mokosi priešmokyklinukai arba „nulinukai“ ir 1-4 klasių mokiniai. Žinia, dabar vaikų skaičius mokymo įstaigose žymiai „aptirpęs“ net ir Druskininkų prieigose. Tačiau gyvenimas vietoje tikrai nesustojęs.

Štai mokyklos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Mykolas Žūkas džiaugėsi naujutėlaičiu, tik šių metų vasario mėnesį pradėtu įrengti nauju stadionu (vietoje senojo, kuriame bėgimo takelis jau ir sudūlėjęs buvo), į kurį dar niekas nevaikščiojo – ir dėl COVID-19, ir dėl naujumo.

Mykolas Žūkas turi ir viziją gėlėmis apkaišytą progimnazijoje vidinį kiemelį paversti uždara erdve, su stogu virš jos.

Tiesa, gera akis galėjo pastebėti, jog prie darželio „Linelis“ žolė tądien dalgį jau senokai buvo mačiusi…

O Inga Cololo sakė, jog ir tvarkant mokyklos žaliąsias erdves dirbama bendradarbiaujat ir su gudais iš vienos iš Gardino mokyklų, kuri save įvardijanti kaipo didžiausia mokykla Baltarusijoje (3500 mokinių turi net 9 sporto sales, 4 baseinus, 4 aikštynus). Vieni iš kitų pasimoko…

Tuo bendradarbiavimu pasidžiaugė ir Druskininkų savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Gražulienė.

… Tądien lankantis Druskininkų „Saulės“ pagrindinėje mokykloje iš karto labinomės su Vida Giedraitiene, Lina Vanagaitiene, šios mokyklos direktoriaus pavaduotojomis.

Vida Giedraitienė sakė, jog gal prieš tris metus „Saulės“ pagrindinė mokykla pasirinko žaliosios mokyklos veiklos kryptį, įsirengė „Žaliąją lauko klasę“.

„Į įvairiausias dėžes mes dabar sėjame ar sodiname įvairias vaistažoles. Čia kartu – ir mokymas, ir ugdymas, ir nauda. Vaikai pasisiūs savosios mokyklos krepšelius, vaistažoles džiovinsime, tad galėsime kam nors ir dovanėlę įteikti. Lauke prieš kelis metus atsirado po stogine įrengta žalioji klasė. Jai reikia žmogaus, kuris norėtų tiesiog puoselėti tokią veiklą“, – kalbėjo Vida Giedraitienė.

… Kiek teko nugirsti diskusiją tarp tos dienos komisijos narių, aplankytosios mokyklos į kokius svarbius prizininkus gal ir nepretenduoja, tačiau džiugu, jog dalyvauja gražiame nacionaliniame konkurse, jog siekia parodyti savąsias žaliąsias erdves. Dalyvauk! Gal ir laimėtojas Lietuvoje būsi – rezultatai, kaip ir paukščiukai, skaičiuojami rudenį…

Augusto Uktverio nuotraukos