Ema STANULIONIENĖ
Aukštadvario regioninio parko direkcijos lankytojų centro administratorė

Bus Aukštadvaryje šimtmečio ąžuolynas

Ąžuoliukus sodino ir Aukštadvario gimnazijos moksleiviai

2018-10-26 apie 50 talkininkų susirinko šalia Aukštadvario miestelio sodinti Aukštadvaryje šimtmečio ąžuolyną. Skirtą Lietuvos 100-mečiui, o taipogi – kovotojams už Lietuvos nepriklausomybę atminti. Šie parko medžiai teprimena išėjusius ir negrįžusius savanorius, partizanus, dukras ir sūnus, kovojusius pogrindyje. Didingi medžiai simbolizuoja Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio jubiliejų.

Talkino ir akcijos rėmėjai

… Ąžuolyno sodinimui Aukštadvario regioninio parko direkcija ruošėsi iš anksto – gavo leidimus žemės sklypus įtraukti į rekreaciniu požiūriu vertingų teritorijų plotus, nušienavo teritoriją, iškirto ir sutvarkė menkaverčius krūmus, pastatė rekreacinę ir informacinę lauko įrangą. Aukštadvario ąžuolyno įveisimą su poilsio vieta padėjo organizuoti UAB ,,TCH baldai ir interjeras“, UAB ,,NS2“, UAB ,,NS3“. Už kiekvieną nupirktą TCH baldą, pagamintą iš aukščiausios kokybės ąžuolo masyvo, pušies bei medienos plokštės, skyrė po 3 eurus ąžuolyno sodinimui, kur pirkėjas ne tik sužinojo apie Aukštadvario regioninį parką, bet ir tapo rėmėju. Už metus rinktas lėšas buvo pagaminti ąžuoliniai lauko baldai: informacinis stendas su lakštu, 2 suoliukai ir informacinė rodyklė. VĮ Valstybinių miškų urėdijos Trakų regioninis padalinys skyrė ąžuoliukams apsaugas ir kuolelius.

… Į ąžuoliukų sodinimo talką atvyko visos organizuojančios įmonės su savo kolektyvais, Aukštadvario seniūnijos darbuotojai, Onuškio Donato Malinausko, Aukštadvario gimnazijų, Aukštadvario žemės ūkio mokyklos jaunieji miško bičiuliai. Talkininkai dirbo it bitutės – 60 arų plote pasodino per 100 raudonųjų ir paprastųjų ąžuolų. Vyraujantys parko medžiai – paprastieji ąžuolai, ilgaamžiškiausi Lietuvos medžiai, gyvenantys net iki 1500 metų, simbolizuoja lietuvių stiprybę. Jų mediena tvirčiausia, o vaisiai ir žievė naudojami medicinoje. Kur kas mažiau papuošiančių parką – raudonųjų ąžuolų, atkeliavusių iš šiaurės Amerikos, išgyvenančių iki 500 metų, simbolizuojančių pralietą kraują už laisvę.

Talkininkams – kibinai ir arbata

Po talkos UAB „TCH“ talkininkus vaišino karštais kibinais, o Aukštadvario regioninio parko direkcija išvirė karštos žolelių arbatos su medumi. Vieni kitiems dėkojome už atliktą vertingą ir gražų darbą Aukštadvario kraštui, šį istorinį įvykį, kurio rezultatais džiaugsis ateities kartos. Pasižadėjome kartu puoselėti šį ąžuolyną. Tikimės, kad Aukštadvario krašto žmones tęs ąžuolų sodinimo tradiciją plečiant Aukštadvario šimtmečio ąžuolyną, prisimenant negrįžusius kovotojus, minint svarbias asmenybes, Lietuvos valstybės datas ir kitus reikšmingus įvykius.

Autorės nuotraukos