Asta STARTIENĖ, Inga GRINIENĖ
Stovyklos vadovės, mokytojos

„Augu sveikas“

Vasara - stovykloje

Gamtoje – smagu...

Jau aštuntą kartą būrys Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos mokinių vasaros dienas leido poilsio stovykloje „Augu sveikas“. Šiais metais savaitę stovykloje poilsiavo 40 antrų-septintų klasių moksleivių.

Dažnai mūsų klausia: ką darote, kad vaikai šitaip laukia šios stovyklos? Paslaptis, manau, paprasta. Kai vyresnieji mokiniai – būrių vadovai, kai kruopščiai apgalvota kiekvienos dienos veikla.

Šiemet į stovyklą sugrįžo ir stovyklautojas „veteranas“, dabar jau gimnazistas, Donatas Gricius. Jis noriai prisidėjo prie stovyklos veiklų organizavimo, konsultavo būrių vadovus. Pasiūlė naujus žaidimus „Pykšt – pokšt“, „Įvartis į Europos vartus“, „Kartok paskui mane“. O ir orientavimosi užduotys labai patiko visiems stovyklautojams.

Stovyklos neįsivaizduojame ir be tradicinėmis tapusių veiklų. Vieną dieną – ekskursijoms. Šiais metais vykome į Akmenės kraštą. Apsilankėme drugelių muziejuje. Ten apžiūrėjome didžiulę kolekcininko Boriso Izenbeko iš viso pasaulio surinktų drugių kolekciją. Šiuolaikiškai įrengtoje oranžerijoje stebėjome tropinių drugių gyvenimą. Grįždami gėrėjomės gamtos paminklu – Papilės penkiolikakamiene liepa. Tiesa, suskaičiavome, kad belikę tik dvylika kamienų.

Kasmet stovykloje organizuojame ir augalų pažinimo dieną. Pirmiausia stovyklautojai dalyvauja edukacinėje pamokoje „Maistingi ir vaistingi mūsų krašto žoliniai augalai“, o tada būriai pievoje ir miške ieško nurodytų augalų. Šiemet reikėjo surasti ir atpažinti dvidešimt augalų. Kiekvienas būrys stengiasi kuo greičiau surasti nurodytas žoles, prisiminti jų pavadinimus.  Laimėjo būrys, suradęs ir atpažinęs net aštuoniolika nurodytų augalų.

Paskutinę stovyklos dieną einame į turistinį žygį. Stovyklos vadovai iš ryto pasitiko stovyklautojus ant veido išsipiešę įvairius ženklus. Naujokai spėliojo, kodėl vadovai taip pasipuošė. Tik nuėję į Šilelės miške įrengtą stovyklavietę sužinojo, jog laukia įvairūs išbandymai ir stovyklautojo pasižadėjimas. Ten visi prisiekė, kad „esame vieno kraujo“ ir gavo tokį pat ženklą. Turistauti smagu, nes mokomės susikurti laužą, patys kepame dešreles, ieškome paslėptų saldžių „lobių“.

Sukorę penkis kilometrus, tačiau pilni įspūdžių grįžome į mokyklą. Stovykla baigėsi. Tikimės, kad ir kitais metais galėsime pasiūlyti mokiniams tokią pramogą, nes prisiekusių stovyklauti kitais metai jau turime.

Dėkojame Šiaulių rajono savivaldybei už paramą mūsų projektui „Augu sveikas“.

Autorių nuotraukos