Gabija GALBUOGYTĖ
Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos JMB būrelio narė

Apie gamtos knygų ir fotografijų atsiradimą…

Susitikimas su Selemonu Paltanavičiumi

Susitikimo metu...

Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje vyko rajono jaunųjų miško bičiulių susitikimas su žinomu Lietuvos prozininku, gamtininku, fotografu, aplinkosaugininku, radijo laidų vedėju Selemonu Paltanavičiumi. Renginyje taip pat dalyvavo Jurbarko miškų urėdijos urėdas Faustas Bakys, gimnazijos JMB būrelio globėjas girininkas Artūras Pocius, rajono būrelių koordinatorė Dalia Mačiežienė.
Susitikimo metu S. Paltanavičius supažindino su savo knygomis – kaip jos gimsta ir iš kur kyla idėjos. Vaikai iš svečio sužinojo, jog leidyklose naudojamos tik 4 spalvos, iš kurių gaunami įvairūs atspalviai. Selemonas papasakojo ir apie savo vaikystę – pirmuosius augintinius ir knygas, meilę gamtai nuo mažų dienų. Jis patikino, kad meilė gamtai gimsta nuo mažų dienų, vėliau mes mokomės gamtą pažinti, domėtis ja, atskleisti jos grožį ir paslaptis.

Susitikimo metu svečias parodė fotoaparatą, kurio dydis įspūdingas, juo jis fotografuoja gamtą – kartais, norint nufotografuoti gyvūną, tenka jo laukti net ne keletą valandų, o dienų.
Gamtininkas pamokė vaikus kaip prisišaukti lapę, skaitė ištraukas iš knygos „Labas, kaip gyveni?“. Šioje knygoje yra 14 laiškų iš girios. Vaikams labai patiko šmaikštūs lapės ir zuikio laiškai.
Tad susitikimas su S. Paltanavičiumi buvo įdomus ir naudingas. Tikimės, jog patiko ir kitiems renginio dalyviams, nes padėjo ne tik pažinti gamtą, bet ir ją pamilti. Gimnazijos direktorė padėkojo visų vardu už įdomų pasakojimą ir įteikė dovaną – keramikos darbelį, kurį atliko keramikos mokytoja. Suvenyrą,  kaip padėką už įdomų pasakojimą, įteikė ir Jurbarko miškų urėdas.

Mokytojos Loretos POCIENĖS nuotraukos