Romas KUPČINSKAS
Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Miško meistreliai“ vadovas

Apie bendruosius namus

Jaunasis miško bičiulis Ugnius Stripeikis padeda savo bendraamžei kalti inkilą

Popiežius Pranciškus pasaulio bendruomenes pakvietė susimąstyti apie mūsų bendruosius namus – gyvąją gamtą, jos priežiūrą ir išsaugojimą. Ta proga nuoširdus gamtos bičiulis, kunigas Rimantas Kaunietis pakvietė mus, jaunuosius miško bičiulius, į Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedros renginį: „Kūrinija – mūsų bendrieji namai“.

Į renginį susirinkusiems „Ąžuolo“, A. Lipniūno ir „Saulėtekio“ progimnazijų jauniesiems miško bičiuliams linksmus gamtosauginius žaidimus pravedė Gamtos mokyklos vyresnioji metodininkė Rima Ivanauskienė. Katedros administratorius Eugenijus Troiskis renginio dalyviams suorganizavo viktoriną. Vėliau visi vaišinosi arbata, saldumynais ir labai skania pica. Pasivaišinę visus dalyvius pakvietėme sukalti po inkilą zylutei. Mokiniai ir parapijiečiai noriai ėmė plaktukus ir smagiai kalė inkilus. Jauniesiems miško bičiuliams ąžuoliečiams Edgarui, Adomui, Eividui ir Ugniui teko nemažai padirbėti talkinant gausiam būriui gamtos draugų. Ypač daug gražių žodžių bei malonių atsiliepimų sulaukė Egaras Žioba ir Ugnius Stripeikis. Šie jaunieji miško bičiuliai jau ketvirtus metus lanko Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelį „Miško meistreliai“ ir jau ne kartą Panevėžio Laisvės aikštėje mokė miestiečius kalti inkilus. Kruopštus berniukų darbas, nuoširdus jų noras padėti žavi kiekvieną prie jų priėjusį ir vaiką, ir suaugusį žmogų.

Visi renginyje dalyvavę mokiniai, jų vadovai ir gamtos draugai parapijiečiai liko patenkinti susitikimu ir dėkojo organizatoriams už nuostabią popietę.

Autoriaus nuotraukos