Živilė NAVICKAITĖ-BABKIN

Antalieptėje – tvarumo festivalis

Kelionė baidarėmis

„Zero Waste fest“ su tvarumo idėjomis sugrįžo į Antalieptę Zarasų rajone. Šių metų tema – tvarios kelionės, todėl rugpjūčio 11-13 d. festivalio dalyviai į renginį vyko aplinkai draugiškais būdais – traukiniais, autobusais, dviračiais ar žygiuodami, o Pranas Gataveckas, keliaudamas baidarėmis į tvarumo festivalį, net susituokė!

 

Vilniečiai sutaupė net iki 50 kg CO2

Festivalio „Zero Waste fest“ organizatoriai apskaičiavo, jog kiekvienas į renginį atvykęs traukiniu, autobusu, baidarėmis, dviračiu ar pėsčiomis iš sostinės, galės sutaupyti net iki 50 kg CO2.

„Mums svarbu ne tik burti tvariai gyvenančių žmonių bendruomenę, bet ir pačio renginio metu nekurti žalos  gamtai. Todėl šiais metais dalyvius kvietėme prisijungti prie organizuojamų žygių į festivalio vietą baidarėmis, dviračiais, pėsčiomis ar važiuoti traukiniais ir autobusais“, – pasakoja viena renginio organizatorių Miglė Makuškaitė-Survilė. Visgi jei atvykti tvaria transporto priemone nepavyksta, kaip ir kasmet, festivalio organizatoriai kvietė ieškoti bendrakeleivių kelionei automobiliu tam sukurtoje „Facebook“ grupėje.

 

Kelionė dviračiais, traukiniais, baidarėmis, o pakeliui VESTUVĖS!

Šių metų rugpjūčio 11-13 dienomis Pranas Gataveckas ne tik dalyvavo tvarumo festivalyje „Zero Waste fest“, kur organizavo dalyvių transportavimą traukiniais, autobusais ir netgi baidarėmis, bet ir pakeliui susituokė.

„Keliaudami traukiniu į festivalį susituokėme Bezdonyse, šventę tęsėme keliaudami į Švenčionėlius, iš kurių autobusu ir baidarėmis keliavome į festivalį“, – pasakojo P. Gataveckas ir džiaugėsi, kad pavyko sujungti dvi progas ir suorganizuoti tvaresnes vestuves.

„Kiekvieną vasarą mes keičiame miesto patogumus į kaimo paprastumus. Lakstome basomis, maudomės upėse, gaminame maistą ant laužo, džiaugiamės svečių gausa ir vasarojame paprastai, bet neprastai. Gal dėl to man šis festivalis ir yra toks priimtinas ir artimas“, – sako Pranas ir priduria besidžiaugiantis tuo, kad festivalis vyksta tokiose neatrastose Lietuvos vietose kaip Antalieptė, kuri leidžia žmonėms atrasti Aukštaitijos perliukus.

 

Veiklų įvairovė ramiam poilsiui

Festivalyje buvo galimybė išmėginti oro ir veido jogos praktikas, miško maudynių, garsų ir meno terapijas, paukščių stebėjimą bei dar daugiau atsipalaidavimą skatinančių užsiėmimų gamtoje. Mažųjų festivalio dalyvių laukė specialūs edukaciniai ir jogos užsiėmimai, žaidimai vaikų erdvėje. Saulei nusileidus vyko jaukios filmų peržiūros, karaokės vakarai bei „Velvet“, „Baltojo kiro“, „Baltos Varnos“ ir Gintės muzikiniai pasirodymai. Dalyviai galėjo ne tik atsipalaiduoti gamtoje ir pasinerti į muzikos, pramogų, grožio bei potyrių erdves, bet ir diskutuoti apie tvarius keliavimo būdus, išbandyti alternatyvias transporto priemones, pasiklausyti įkvepiančių istorijų.

 

Tvarumu domisi vis daugiau žmonių

„Zero Waste fest“ buria ne tik tvarumo entuziastus, bet ir tuos, kuriems dar trūksta žinių ir įkvėpimo pradėti gyventi tvariau. Organizatoriai džiaugiasi, jog po kiekvieno renginio tokių bendraminčių ratas auga: tiek tvarumu besidomintys, tiek naujokai jungiasi prie „zero waste“ bendruomenės įsikvepia gyventi švariau, prasmingiau ir atsakingiau.

Festivalyje lankėsi ne viena išskirtinė asmenybė. Štai Sandrius Ungurys, savo rankomis sukonstravęs automobilį ir dviratį su ledų gaminimo aparatu, varomus saulės panelių energija, kvietė pasigaminti savo „zero waste“ ledų bei papasakos apie savo minimalistinį gyvenimo būdą.

Autorės archyvo nuotraukos