Tomas KALAŠINSKAS
Pagramančio regioninio parko direkcijos ekologas

Akmenos ir Jūros krantais – 2019

Žygis dviračiais

Susurinko gausus būrys dviratininkų

Pirmą rugpjūčio šeštadienį Pagramančio regioninio parko lankytojų centro kiemas buvo pilnas dviratininkų. Čia iš visos Lietuvos (Kauno, Panevėžio, Klaipėdos, Radviliškio, Jurbarko, Gargždų) bei aplinkinių rajonų susirinko 52 žygeiviai, norintys gerai praleisti laiką ir pamatyti nuostabius gamtos, kultūros objektus mindami dviračiais.

Šiemet žygiui buvo paruoštos dvi trasos – 29 ir 40 km ilgio. Trumpesne trasa važiavo norintys ramiai pasivažinėti miško keliukais, žvyrkeliais, nenorintys didesnių iššūkių. 40 km trasą pasirinkę dviratininkai kai kuriuose ruožuose turėjo kaip reikiant paplušėti. Teko įveikti keletą bekelės ruožų, stačias įkalnes ir nuokalnes, bristi per upelį ir du kartus per Akmenos upę. Kai kam pavyko nenulipus nuo dviračio pervažiuoti Akmeną. Po sunkesnių ruožų buvo ir lengvos atkarpos jėgoms atgauti.

Grįžus į starto vietą visų laukė vietoje gamintas gardus plovas, arbata, namie kepta duona su įvairiais vaisiais. Pasisotinusiems dviratininkams buvo įteikti atminimo diplomai. Po diplomų įteikimo ceremonijos prasidėjo Donatos Gutauskienės – Laisvos koncertas. Skambant linksmoms ir daugeliui gerai žinomoms dainoms, publika lingavo, plojo, šoko.

Autoriaus archyvo nuotraukos