Tomas KALAŠINSKAS
Pagramančio regioninio parko direkcijos ekologas

Akmenos ir Jūros krantais – 2018

Vieškelis – taipogi kelias

2018-08-04 vyko tradicinis dviračių žygis „Akmenos ir Jūros krantais“. Prie Pagramančio regioninio parko lankytojų centro tą rytą atvyko 31 dviratininkas.

Šiemet 40 km maršrutas nebuvo labai lengvas ir driekėsi miško keliukais, bekele, laukais, pievomis, Akmenos slėniais. Užsiregistravę ir išklausę instruktažo, kiek po 10 valandos pradėjome žygį. Mindami miško keliais ir laukų keliukais pasiekėme pusiaukelę – „Didžiąją rėvą“. Čia sustojome papietauti, na, ir atsigaivinti Akmenos upėje – išsimaudyti, pabraidyti.

Po sočių pietų – kiek sunkesnė maršruto atkarpa. Be miško keliukų reikėjo įveikti ir įkalnes, bekeles, duobėtus kelius. Maršruto pabaigoje teko bristi per Akmenos upę, bet tai buvo ne kliūtis, o džiaugsmas dalyviams, nes karštą dieną visi norėjo atsigaivinti. Nors tądien buvo karšta, tačiau tempas buvo didelis.

Praėjus kiek daugiau nei 4 valandoms nuo starto įveikėme visą maršrutą. Ant Akmenos upės kranto, prie lankytojų centro, vaišinomės arbata su sausainiais ir dalinomės dienos įspūdžiais.

Kiekvienam žygeiviui buvo įteiktas atminimo diplomas.

Tomo Kalašinsko nuotraukos