Rima VOVERYTĖ
Dusmenų bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Ak, tie smagūs obuolukai!

Ištrauką iš knygos skaito Rita ČERNIAUSKIENĖ, už jos – Rimutė ADŽIGAUSKAITĖ-GRIŠKEVIČIENĖ

Ne kasdien bibliotekoje gali girdėt tiek daug dzūkiškos tarmės, bet tądien mums, dzūkuojantiems, buvo tikra atgaiva širdžiai.

Dusmenų bibliotekoje buvo galima girdėt vien tik dzūkišką tarmę. Čia vyko popietė, kurios metu buvo pristatyta Rimutės Adžigauskaitės-Griškevičienės nauja knyga „Obuolukai“. Tai jau šeštoji autorės knyga, kurioje skamba jautrūs ir nuotaikingi dzūkiški pasakojimai bei eilėraščiai. Visa, ką autorė sudeda į savo knygas, yra tikri, šilti prisiminimai iš vaikystės, jaunystės, ir aišku dabarties. Anot autorės, prisiminimus būtinai reikia užrašyti, jais dalintis su kitais, nes kitaip jie pasimirš ir „sustrauks kap ciej dziovyci obuolukai“. Knygos pavadinimas neatsitiktinis, joje yra apsakymas „Dziovyci obuolukai“, kuriame rašytoja aprašo gražius prisiminimus iš vaikystės apie džiovintus obuolius.

Kartu su knygos autore atvyko ir knygos leidybos redaktorė Rita Černiauskienė bei maketuotojas Vytautas Černiauskas. Jie visi mielai dalijosi įspūdžiais apie knygos rašymą, redagavimą, leidybą. Autorė skaitė pasakojimus ir eilėraščius iš savo naujosios knygelės, o susitikimo pabaigai svečiai mums padainavo nuotaikingą dainą apie mešką. Kaip vėliau paaiškėjo, jie visi yra Merkinės jaunimo klubo „Kukumbalis“ dalyviai, o Rita ir Vytautas Černiauskai dar ir šio kolektyvo vadovai. Džiugu, kad žmonės ne tik rašo ir leidžia knygas, o ir muzikuoja.

Autorės archyvo nuotraukos