Austėja RIMDŽIŪTĖ
Lietuvos zoologijos sodo Komunikacijos ir edukacijos skyriaus reklamos vadybininkė

108 baliniai vėžliai

Jie grįžta atgal į Dzūkijos gamtą

Paleidžiant balinius vėžlius

2020-06-19 Lietuvos zoologijos sodas jau septintąjį kartą į Lietuvos gamtą išleido balinius vėžliukus. Šiais metais 108 baliniai vėžliai apsigyvens Metelių ir Veisiejų regioniniuose parkuose.

Balinių vėžlių apsaugos projektą įgyvendina Metelių regioninio parko direkcija kartu su Lietuvos zoologijos sodu. Birželio 19 dieną nuo 12 iki 13 valandos prie Metelių regioninio parko lankytojų centro buvo galima pamatyti balinių vėžlių jauniklius, specialistai pasidalino žiniomis apie šią Lietuvoje retą ir saugomą roplių rūšį.

Saugomų teritorijų darbuotojai pernai metų gegužės–birželio mėnesiais iš netinkamose vietose esančių dėčių surinktus balinių vėžlių kiaušinius atvežė inkubavimui į Lietuvos zoologijos sodą. Rudens pradžioje, prie jau skylančių vėžliukų kiaušinių, saugiam peržiemojimui zoologijos sode, prisijungė dar keliasdešimt iš dėčių gamtoje iškastų balinių vėžliukų. Čia iš kiaušinių išskilę ir peržiemoję vėžliukai birželio 19-ąją ir grįžo atgal į Dzūkijos gamtą. Dalis jų – 60 balinių vėžlių, įkurdinti Metelių regioniniame parke, o 48 baliniai vėžliai – Veisiejų regioniniame parke.

Lietuvos zoologijos sode balinių vėžlių veisimo projektai vyksta nuo 2011 m. Per šį laikotarpį zoologijos sodo ir regioninių parkų specialistų rūpesčio ir atsidavimo dėka išauginti ir į gamtą išleisti 824 baliniai vėžliai.

Autorės archyvo nuotraukos