Žolininkystė,
kuri visada gelbėdavo kenčiančią žmoniją
Onos GAIDAMAVIČIŪTĖS (Vilnius) piešinys
Sibirietė Lidija Surina – biologijos mokslų kandidatė, fitoterapeutė, trijų europinių kongresų ir II Pasaulinio fitoterapijos specialistų kongreso Prahoje dalyvė, žolininkė su 40 metų stažu. Ši moteris yra išleidusi keletą knygų, kuriose pasakoja apie vietinių augalų gydomąsias savybes.
Maistas turi būti vaistu, o vaistas turi būti maistu
Mes dažnai sergame todėl, kad vartojame labai daug mūsų organizmui neįprastų įvežtinių produktų, ypač vaisių. Suvartoti „svetimo“ maisto turėtume vos dešimt procentų, juk juo maitindamiesi, pažeidžiame ekologinio suderinamumo dėsnį. Negalima šerti elnio kupranugarių dygliais. Žmogus, vartodamas ne gimtojo krašto produktus, savyje slepiančius svetimo klimato informaciją, negali tinkamai prisiderinti prie sąlygų tos vietos, kurioje pats gyvena. Tai – pagrindinis gamtos dėsnis.
Vienąsyk pasiėmiau gauromečio, augančio Salecharde, Urengojuje, Nadyme ir Tiumenėje, pavyzdžių, mat norėjau patikrinti jame esančių vitaminų kiekį. Pasirodė, jog gaurometyje vitamino C yra šešis kartus daugiau negu citrinoje: net 260 mg (citrinoje tuo tarpu – tik 40 mg). O Salecharde augančiame gaurometyje vitamino C kiekis net 20 kartų didesnis – 810 mg. Vitamino A bei kartono salechardiškame gaurometyje buvo dešimt kartų daugiau negu nuskintame Tiumenėje. Visa, kas auga toliau į šiaurę, vitaminų sukaupia dešimt kartų daugiau negu pietuose. Tad kam gi šiauriečiams valgyti pietų kraštų vaisius ir daržoves? Suprantate? Juk tai – tiesiausias kelias į nesveikatą!
Įdomiausia, kad tą puikiai žinojo Rusijos carai. Ivanas Rūstusis 1580 metais pasakė: „Nori užkariauti šalį – įvežk į ją svetimų produktų!“. Būtent tą mes ir darome.
Aspartamas
Mūsų prekyboje labai daug maistinių šiukšlių. Turiu galvoje įvairiausias koka-kolas, kramtomąją gumą – šiuose gaminiuose gausu aspartamo, o šis saldiklis du šimtus kartų saldesnis už cukrų. Kuo daugiau žmogus geria, tuo labiau jam norisi gerti ir tuo daugiau jis perka šių gėrimų, praturtindamas tą šalį, kuri juos gamina.
Aspartamo vartojimas:
*Sumažina intelektą;
*Sukelia galvos, skrandžio skausmus, pykinimą, depresiją;
*Silpnina regėjimą;
*Be jokios priežasties sužadina jaudulį;
*Padaro netvirtą žmogaus eiseną, sukelia sąnarių skausmus, sutrikdo kalbą;
*Skatina smegenis nustoti gaminti serotoniną; žmogus ima nejausti sotumo, taigi kova prieš viršsvorį neduoda reikiamų rezultatų.
Duona – mitybos pagrindas
Balta duona – tai tuščia duona. Kada gi senovėje ją valgydavo? Tik per šventes ir sekmadieniais. Likusiu laiku valgyta juoda duona iš rūpaus malimo miltų, išsaugojusių tvirtą grūdų apvalkalėlį.
Mano gyvenvietės vaikų darželyje – 260 mažųjų. Vieną mėnesį jiems duodama avižų košės su pienu – palaikomi bronchai, kitą mėnesį – šios košės, išvirtos vandenyje – labai naudinga kepenims. Ir dar trejas savaites vartojamas jodas.
Jodas – intelektui
Jo nuo alergijos man duodavo tėvas (mano mama buvo medikė, tėvas – chemikas-miškininkas). Trejas savaites iš eilės kasdien turėdavau išgerti po pusę stiklinės pieno su trimis lašeliais jodo. Jodo savo armijos kariams duodavo Napoleonas, žinodamas, kad šio elemento stygius vysto kretinizmą ir silpnaprotystę.
Šaltalankis
Jei turite kepenų problemų – pankreatitą, cholecistitą – užmirškite šaltalankio uogas. Arbatai ir nuovirams naudokite tiktai šaltalankio lapus.
Kalcio nereikia – reikia silicio!
Ką pavasarį ėda katės ir šunys? Varputį! Kai kurie jo prisiėda tiesiog kone iki vėmimo – valo savo organizmą. Varputis – vertingiausias vaistinis augalas. Jame esama silicio, kuris sulaiko kalcį, o tai – apsauga nuo artritų, artrozių, poliartritų; be to, varputis apvalo skrandį ir gydo gastritą. Kaip jį vartoti? Paimkite pundelį varpučio žolės, įdėkite į puodą, pavirkite dešimt minučių ir išmeskite, o to nuoviro pagrindu galite išsivirti sriubos.
Kalcio preparatų pagyvenusiame amžiuje vartoti negalima, nes nuo jo tampa trapios kraujagyslės.
Opa
Esant opai, kurią sukelia per mažas rūgštingumas, reikia vartoti gyslotį (po vieną lapelį per dieną), o jei opos priežastis – padidėjęs rūgštingumas, tinka ajerai.
Vitaminai
Mūsų prekyboje dabar – 65 proc. padirbtų vaistų. Mano mama medikė sakydavo: „Niekada nepirk jokių sintetinių vitaminų“.
Seleno šaltinis – gudobelė, česnakas, medetkos, ramunėlės.
Kalėdinė eglutė
Kaip galima išmesti kalėdinę eglutę? Tai juk nusikaltimas. Jei jau pražudėme medį, tai nors panaudokime jį su nauda sau. Eglutės smala gydo bronchus, valo kraujagysles, apsaugo nuo artritų.
Druska
Joduota druskas – tikra kvailystė! Jei jau atidarėte maišelį su joduota druska, vadinasi, šiandien jos ir reikėtų suvartoti visą kilogramą, nes rytoj jame jodo jau nebebus. Verčiau vartokite jūros druską: joje – 64 mikroelementai, iš jų 58 – tokie, kaip mūsų kūne.
Kepenys
Visas egzemas, visus odos susirgimus reikia gydyti, atsižvelgiant į kepenis. Esant kepenų problemoms, miegokite ant siūlo kamuolėlio. Jis spaus tulžies pūslę ir tulžis geriau išsiskirs. O akmenis tulžies pūslėje reikia tirpdyti, o ne šalinti.
Pirštų galiukų masažas
Pirštų galiukai susieja mūsų energetinius meridianus: nykštys – širdį, bevardis – endokrininę sistemą, vidurinysis – kraujagyslių tinklą, rodomasis – nervus ir storąjį žarnyną, didysis – bronchų ir plaučių sritį bei smegenis. Rytų medicinos žinovai iš pirštų lankstumo nustato organizmo užsiteršimo lygį.
Ajerai
Net mažytis pelkinio ajero gabalėlis, įmestas į vonią, pašalina neigiamą energetiką.
Drabužių spalvų įtaka
- Kenčiate nuo skydliaukės – pasiriškite raudoną šalikėlį.
- Nejaučiate gyvenimo džiaugsmo – padės oranžinės ir citrininės spalvos drabužis.
- Reikalinga ramybė – renkitės žydrais, mėlynais ir žaliais rūbais.
- Nenešiokite juodų drabužių (ypač juodos spalvos pėdkelnių). Juoda spalva slopina visą endokrininę sistemą.
- Stenkitės nedėvėti rudos spalvos drabužių – jie blogina kepenų veiklą.
Tapybos energetika
Atkreipkite dėmesį į tai, kas pavaizduota paveiksluose, kabančiuose ant jūsų namo sienų. Blogai, jei juose pavaizduotos kokios nors užtvaros. Gerai, jei juose nutapyta upė – jos vandenys nusineša viską, kas bloga.