Ramunė TOLVAIŠYTĖ

Žiemos nemalonumai

* Žiemą laikytis gėrimų režimo ne mažiau svarbu, kaip vasarą. Du litrai švaraus vandens padės susidoroti su temperatūrų pokyčiais. Vietoj kavos, kuri pasižymi šlapimą varančiuoju poveikiu, gerkite žolelių arbatas.

* Neužmirškite vitaminų. Bet kurie išvaizdos pokyčiai – signalas apie vidines problemas. Štai odos sausumas, pleiskanojimas, veido ir rankų paraudimas rodo, jog organizme stinga A, C, E ir B grupės vitaminų.

* Žiemą jūsų racione būtinai privalo būti tokių produktų, kaip pienas, sūris, riebi žuvis, sviestas, kiaušiniai. Juose esama vitamino D, kurio organizmui itin reikia dėl saulės trūkumo.

* Stenkitės nerišti plaukų gumutėmis, kad nebūtų sutrikdyta kraujotaka. Teikite pirmenybę paprastoms, laisvoms šukuosenoms. Beje, turbūt nereikia priminti, jog šaltis – tikras plaukų grožio priešas, taigi vaikščioti nepridengta galva esant minusinei temperatūrai – tiesiog smarkiai kenkti sau.

* Net jeigu atauginėjate plaukus, vienąsyk per mėnesį būtinai aplankykite kirpėją. Dėl temperatūrų skirtumo plaukų galiukai šakojasi žymiai greičiau negu paprastai, taigi juos reikia dažniau palyginti.

* Rinkitės medines šukas ir šepečius su natūraliais šeriais. Jais ne tik gerai iššukuosite plaukus, bet ir pasidarysite galvos masažą, kuris pagerina mikrocirkuliaciją ir padeda plaukams augti.

* Prieš valgį išgerkite valgomąjį šaukštą linų sėmenų aliejaus. Riebiosios omega rūgštys ir vitaminai A, E, C, F, esantys šiame aliejuje, palankiai veikia organizmą, ypač galvos ir plaukų odą.

* Vadinamoji alergija į šaltį (raudonos dėmes veide) pasitaiko gana retai. Greičiau šitaip jūs reaguojate į žieminius drabužius: kailis ant jūsų palto arba pūkai iš striukės – patys dažniausi žieminės alergijos kaltininkai.

* Greitai išsivaduoti nuo paraudimo, atsiradusio dėl šalčio, padės obuolys (pridėkite jo gabalėlį prie pažeistos vietos), ramunėlių arbatos maišelis arba vatos tamponą su užlašintu „Vizino“ (akių lašai) lašeliu.

* Blausi plaukų spalva byloja apie B grupės vitaminų, taip pat vitamino C, vario, magnio, geležies trūkumą organizme. B2, B3, B6 vitaminų deficitas sukelia dermatitus, o vitaminų С, D, K stygius – prastą odos regeneraciją.

* Išsiruošę papramogauti su vaikais, neužmirškite pasiimti atsarginių pirštinių. Jeigu jūsų pirštinės peršlaps, jas galima bus iškart pakeisti. Vanduo ir vėjas labai stipriai nugairina odą, pažeisdami jos hidrolipidinį sluoksnį.

* Šiltas alyvų aliejus padeda išvengti odos trūkinėjimo. Patepkite rankas aliejumi, užsimaukite polietilenines pirštines penkiolikai minučių, o vėliau odą patepkite maitinamuoju kremu.

* Supleišėjusi rankų oda gali būti hormoninio disbalanso požymis. Jeigu kosmetinės priemonės nepadeda, patartina apsilankyti pas endokrinologą.