Laima FRANCKEVIČIENĖ
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vedėja

„Žalia gyva 700“

Arba - kaip Rūdiškių biblioteka šventė Vilniaus gimtadienį

Renginio metu

Rūdiškių bibliotekoje regėjome nepaprastai įdomų spektaklį „Žalia gyva 700“, kurį pristatė teatras „Teatriukas“. Į spektaklį atskubėjo ir Rūdiškių gimnazijos moksleiviai su mokytojomis.

„Žalia gyva“ – senas vaikų žaidimas. Jį kaimuose ir miestų apylinkėse žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva“ ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą. Pažaidėme šį žaidimą ir mes. Kiekvienas gavome po žalią gyvą lapą ir turėjome jį saugoti viso spektaklio metu, nes išgirdus žodžius „žalia gyva“, teko lapus rodyti ne kartą.

Aktoriai Rūdiškių gimnazijos pradinukams ir penktokams pristatė nuostabias, tikras istorijas apie Vilnių nuo Gedimino laikų iki šių dienų. Sutikome įvairių tautybių, įvairių laikotarpių veikėjų: klausėmės mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno meilės istorijos ir dar daug kitų linksmų ir liūdnų istorijų. Spektaklio metu vaikai įsitraukė į interaktyvų veiksmą – kūrėme istoriją kartu! Profesionali kūrybinė grupė, pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą, kūrybiškai ir jautriai pateikė scenarijų.

Moksleiviai buvo labai aktyvūs, kartu dainavo, atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus ir patys uždavė begalę klausimų aktoriams.

Dėkojame teatrui „Teatriukas“ už profesionaliai, įdomiai ir kūrybingai pateiktą programą. Tariame ačiū mokytojoms Dainorai Garbštienei, Filomenai Grambienei, Elenai Červiak, kurios ugdo mūsų jaunąją kartą ir skiepija meilę Tėvynei.

Tai – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis Vilniaus miesto bei Lietuvos istorija.

Autorės archyvo nuotrauka