Asta STARTIENĖ
Stovyklos vadovė

Vasara – stovyklaujant

Stovyklose - smagumėlis...

Atostogų laukia visi. Tik vaikai į mokyklą tada renkasi ne mokytis, o stovyklauti. Kuršėnų Daugėlių pagrindinėje mokykloje jau penkti metai veikia dienos poilsio stovykla ,,Augu sveikas“. Per penkerius metus iš mažųjų stovyklautojų išsiauginome ir puikius būrių vadovus.

Šiais metais turėjome keturis būrius, kuriems vadovavo po du būrių vadovus – vyresniųjų klasių mokinius. Kadangi mūsų mokykla yra šalia Pušyno (poilsiavietės, kurioje Kuršėnų miškų urėdijos miškininkai pastatė pavėsines, įrengė suoliukus, žaidimų aikštelę), į mokyklą stovyklautojai rinkdavosi tik ryte, susiskirstydavo į būrius, papusryčiaudavo ir traukdavo miško link.

Visą savaitę, kiekvieną dieną stovyklautojų laukdavo nauja veikla. Pirmąją dieną būriai kūrė prisistatymus, savo būrių vėliavas, žaidė susipažinimo žaidimus. Antradienis buvo skirtas meno ir kūrybos dienai: veikė kūrybinės dirbtuvėlės, stovyklautojai pristatė madų kolekcijas. Kiekvienais metais stovyklautojų laukiama turizmo diena. Tą dieną keliaujame pėsčiomis į Šilelio mišką. Ten kuriame laužą, kepame dešreles, bulves. Kasmet vieną dieną skiriame ekskursijoms. Šiemet vykome į Palangą. Buvo vaikų, kurie pirmą kartą pamatė jūrą. Ir niekaip mažiesiems negalėjome paaiškinti, kad Palanga – ne tik jūra…

Stovyklos metu taip pat apsilankėme Kuršėnų politechnikos mokykloje. Mergaitėms labiausiai patiko mokyklos kirpykloje, kas norėjo, galėjo ir „šukuoseną pasidaryti“. Kai kurių berniukų negalima buvo atitraukti nuo mašinų. Jie domėjosi automechaniko darbu. Kiek buvo džiaugsmo, kai surasdavo savo brolio ar kaimyno padarytą mašinos detalę ar modelį.

Stovyklos metu vaikai daug laiko praleido gryname ore, žaidė judriuosius žaidimus, sprendė galvosūkius, pramogavo. Vaikų nuoširdus juokas, šypsenos ir klausimai (ar stovykla bus ir kitais metais?) atperka visus nesklandumus ir skatina ieškoti naujų idėjų kitoms stovykloms.

Dėkojame Šiaulių rajono savivaldybei, kas metai paremiančiai mūsų sveikatinimo projektus ir suteikiančiai galimybę nors maža dalimi paįvairinti vaikų poilsį vasarą.

Autorės nuotrauka