Jolita MACELYTĖ

Valstybinių miškų urėdija tampa šiuolaikiška

Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas

Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija pagal š. m. vasario 7 d. priimtą Vyriausybės nutarimą Lietuvos turto bankui perdavė 115 turto objektų, įvairios paskirties pastatų ir statinių, tarp kurių – 13 gyvenamųjų namų, 11 butų bei Palangoje esantys poilsio namai.

„Vykdydami Valstybinių miškų ūkio reorganizaciją atradome nemažai nekilnojamojo turto, kuris nenaudojamas pagal mūsų tiesiogines funkcijas. Kai kurie administracinės paskirties pastatai atsilaisvino apjungiant ar reformuojant teritorinius padalinius. Tarp perduoto turto – ir poilsio namai Palangoje“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Didžioji perduodamų pastatų dalis – gyvenamieji namai su priklausiniais: ūkiniais pastatais, garažais, pirtimis, lauko virtuvėmis ir pan. Dalyje namų ir butų šiuo metu pagal nuomos sutartis gyvena žmonės, Turto bankui šie pastatai perduodami su nuomos sutartimis.

Tolesnį visų nekilnojamojo turto objektų likimą spręs Turto banko specialistai – dalis, tikėtina, bus parduota aukcione, dalis pritaikyta kitiems valstybės poreikiams.

„Turto bankui nebenaudojamus pastatus perduodame ne pirmą ir tikrai ne paskutinį kartą. Tikėtina, kad baigus įmonės reorganizaciją jų atsilaisvins daugiau, o jų atsisakymas leis urėdijai veikti dar efektyviau – juk visiems tiems nebenaudojamiems arba ne pagal tiesiogines mūsų funkcijas naudotiems turto objektams prižiūrėti ir išlaikyti reikia finansinių ir žmogiškųjų resursų“, – teigė M. Pulkauninkas.

Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.

„Įgyvendinama Valstybinių miškų urėdijų reforma – didelis iššūkis visiems, dirbantiems Lietuvos miškuose. Matome, kad veiklos rezultatai yra geri, ir tikime, kad pavyks sklandžiai ir efektyviai pasiekti keliamus veiklos tikslus, tuo pačiu išlaikant kokybišką ekonominių, ekologinių ir socialinių funkcijų balansą. Valstybinių miškų urėdija tampa šiuolaikiška, profesionalia, skaidriai valdoma ir efektyviai veikiančia įmone,“ – sakė M. Pulkauninkas.

Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.

Augusto Uktverio nuotrauka