Kęstutis TURONIS

Ten, kur Vytauto Didžiojo vaikščiota…

Nacionalinė miško sodinimo šventė Vilniaus miškų urėdijoje

Virginija Vingrienė eglaites sodino su Artūru Nanartavičiumi

Į Vilniaus miškų urėdijos Lavoriškių girininkijos 37 kvartalą, šeštadienį, balandžio aštuntosios rytą, atvyko 75 talkininkai. Tradiciškai – Lietuvos žaliųjų partijos Vilniaus skyriaus aktyvistai, daugiausia – jaunimas. Partijos vadovas Remigijus Lapinskas į talką atvyko su žmona Dalia ir dukra Ieva. Vilniaus miškų urėdijos miškininkai – su šeimų nariais. Vilniaus Žolyno vaikų socialinės globos namų auklėtiniai – su pedagogais… Buvo toje šventėje ir Lietuvos Respublikos Seimo narė Virginija Vingrienė, kitų organizacijų atstovai.

Prieš prasidedant medelių sodinimui visi talkos dalyviai buvo apdovanoti VĮ „Vilniaus miškų urėdija“ kepurėmis. Urėdas Artūras Nanartavičius pasveikino susirinkusius, palinkėjo darnaus darbo, kartu su Lavoriškių girininku Jurijumi Laptiku paaiškino ir parodė, kaip teisingai pasodinti berželį ar eglutę.

… Neseniai iškirstame 110 metų senumo eglyne – tik kelmai. Čia prie kelio buvo sodinami berželiai, toliau – eglaitės. Tegu vėl auga ir žaliuoja naujas miškas!..

Per porą valandų jaunais sodinukais pasipuošė apie dviejų hektarų plotas.

… Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais šiuose miškuose medžiojo ir Vytautas Didysis. Dabar čia – Baravykinės valstybinio kraštovaizdžio draustinio kampelis.

… Pasibaigus sodinimui talkininkai buvo pavaišinti kareiviška koše (ją padėjo išvirti Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus rinktinės atstovai), pagirdyti šviežia beržų sula, arbata.

Kęstučio Turonio nuotraukos