Janina DAUKIENĖ
Kupiškio r. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Pelkinukai“ vadovė

Šventė: vaikams ir žvėreliams

Mūsų dovanos žvėreliams...

Po plonu puriu sniego šydu vis dar snūduriuoja laukai. Rymo žvyrkelis, lyg raukšlėtas senis balta marška prisidengęs veidą. Tolumoje tylia ramybe alsuoja tamsus, balkšvai pasidabruotas miškas, trokšdamas kuo greičiau išsivaduoti iš žiemiško sąstingio.

Vidurdienio tylą nutraukia žiemos keliu miško link artėjantis automobilis. Virš lauko pakyla nemažas geltonųjų startų būrys ir, vinguriuodamas virš kelio, draugus bičiuliškai lydi į mišką.

Pirmą kartą su tokia smagia palyda į Mirabelio girią atvyksta Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai, būrelio „Pelkinukai“ nariai, kad patyrinėtų žvėrių pėdsakus ir atvežtų pašarų žvėrims.

Miško aikštelėje pabyra smalsūs mokinukai ir, tyrinėdami pėdsakus, džiugiai traukia į šeryklą. Ant šviežiai iškritusio sniego matyti tauriojo elnio, šerno, kiaunės ir laibakojų stirnų pėdų atspaudai. Šėrykloje žvėrys gerai pasidarbavo ir suėdė visas praėjusį sykį atvežtas rudens gėrybes. Kaip gerai, kad atvežėme naujų atsargų. Beriame grūdus, daržoves ir džiaugiamės, kad vaišės patinka žvėreliams. Čia susitinkame eigulį-jėgerį Žygimantą Bakaną, prižiūrintį miško plotus.

Poilsiavietėje vaikai smagiai lipdo sniego besmegenius, išsikepa dešreles.

Smagi diena, pakili nuotaika nuteikia geriems darbams ir skiepija meilę miškui.

Autorės nuotrauka