Neringa KIRIJENKAITĖ
Lietuvos zoologijos sodas

Susitikite su krokodilu

Krokodilinis kaimanas, vardu Krokas

Lietuvos zoologijos sodo terariumo simboliu visuomet buvo krokodilas. Lankytojai atvykę į zoologijos sodą noriai būriuojasi prie šio gyvūno voljero. Daug metų juo buvo Nilo krokodilas Gena, tačiau sulaukęs garbaus amžiaus 2010 metais gyvūnas nugaišo. Lankytojai iki šių dienų atėję į terariumą ieško krokodilo ir nustebę klausia: ar jo tikrai neturime – gal slepiame? Zoologijos sode lankytojai naująjį krokodilą gali pamatyti jau nuo 2015-01-27, tačiau jo atsiradimas sode tikrai turi neeilinę istoriją.

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Kauno regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) iš vieno studento netikėtai konfiskavo krokodilinį kaimaną. Internete pastebėjus keistą skelbimą apie parduodamą didelį driežą departamento darbuotojams kilo įtarimas – nutarė šį skelbimą patikrinti atidžiau.

Atvykus į įvykio vietą studento namuose departamento darbuotojai rado kuo tikriausią gyvą krokodilą. Studentas tikino nežinojęs, jog įsigijo tokį gyvūną – vaikinas tikino laikantis paprastą driežą. Tačiau po kelių mėnesių krokodilas ėmė sparčiai augti ir studentas suprato įsigijęs ne driežą, o plėšrų laukinį gyvūną.

Departamento brigada konfiskavo krokodilinį kaimaną iš jį nelegaliai laikiusio vaikino, ir krokodilas atkeliavo į Lietuvos zoologijos sodą. Tada šis ropliukas tesvėrė 180 g, buvo 40 cm ilgio. Šiuo metu Krokas, kaip jį pavadino sode dirbantys gyvūnų prižiūrėtojai, sveria 1 kg ir 300 g ir yra 63 cm ilgio. Jis iki šiol gyveno Šaltakraujų gyvūnų laboratorijos terariume, kuris greit jam bus ankštas.

Todėl zoologijos sodas aktyviai ieškojo rėmėjų naujam voljerui įrengti. Voljerą parėmė DPA – tarptautinė IT įmonė, tad lankytojai zoologijos sode vėl galės matyti krokodilą. Naujas voljeras atitinka gyvūnui laikyti būtinus reikalavimus ir užtikrins gyvūno psichologinį ir fizinį komfortą.

Krokodilinis kaimanas vardu Krokas labai laukia visų lankytojų!

Autorės nuotrauka