Nika PUTEIKIENĖ
Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja

Spalyje delfinariumas – mokytojams ir šeimai

Lietuvos jūrų muziejuje

Įsibėgėjant rudeniui ir pajūryje mažėjant poilsiautojų, Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas plačiau atveria duris šeimoms ir mokytojams. Visą spalį šeimos galės lankytis delfinariume pigiau. Nuolaidos taikomos dviem suaugusiems, atėjusiems kartu su vienu ar daugiau vaikų.

Pirmasis spalio sekmadienis – 4 diena – yra ypatingas mokytojams. Tądien pažymėjome Mokytojų diena. Šios šventės proga, mokytojai, kasoje pateikę darbo pažymėjimą, buvo apdovanojami nemokamu delfinų pasirodymu. Pedagogai taipogi buvo kviečiami į renginį „Delfinai sveikina mokytojus!“ Jūros salėje (taip vadinasi naujoji renginių salė), kurioje muziejaus edukatoriai supažindino su teikiamų edukacinių užsiėmimų įvairove.

Jūrų muziejus pagal teikiamų edukacinių paslaugų apimtis ir pats jau gali vadintis nemenka jūros gamtos ir paveldo pažinimo mokykla. Vien per šiuos metus surengta daugiau nei pusė tūkstančio užsiėmimų bei kūrybinių dirbtuvių, kuriuose dalyvavo apie 20 tūkst. lankytojų. Įdomu ir tai, jog pusė šių užsiėmimų vyko ne muziejuje: edukatorių komanda pati vyksta net į atokiausias mokyklas, atnešdama į jas gaivaus jūros vėjo ir jūrinių žinių.

Muziejus vis labiau stiprėja ir teikdamas neformaliojo ugdymo paslaugas. Šiais mokslo metais Klaipėdos moksleivius kviečiami lankyti būrelius, veikiančius pagal tris neformaliojo ugdymo programas, kurios ir bus pristatytos pedagogams sekmadienį.

Vos prieš kelias savaites Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume duris atvėrė modernus Delfinų terapijos centras, kuriame pagalba negalią turintiems asmenims ir jų šeimoms teikiama pagal pasaulyje pripažintas ir realius terapijos rezultatus duodančias metodikas.

Rugsėjo 7-ąją oficialiai pasibaigė 2007-2013 metų finansinio laikotarpio Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuotas Lietuvos jūrų muziejaus vykdytas projektas „Jūros teikiamų pramogų, poilsio, sveikatingumo paslaugų ir pažinimo parkas Kopgalyje“.

Sėkmingai užbaigus projektą buvo įrengtas ne tik Delfinų terapijos centras, bet ir lauko pasirodymų baseinas su uždengiamomis žiūrovų tribūnomis, atliktas technologinių patalpų šildymo sistemos įrengimas, sumontuota lauko baseino vandens paruošimo technologinė įranga, pagerintos sąlygos terapijos paslaugas gausiantiems neįgaliesiems.

Žiūrovų salėje po rekonstrukcijos delfinų pasirodymai rengiami jau antrą sezoną. Šaltuoju metu laiku nuo spalio 1 dienos delfinariume pasirodymai rengiami tik penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais (12.00 ir 15.00 val.).

Alfonso Mažūno nuotrauka