Janina DAUKIENĖ
Kupiškio r. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Pelkinukai“ vadovė

Smagu žiemą miške!

Giria vilioja ir... žaidimo aikštele!

Sidabro rūbais apsigaubusi žiema geležiniais gniaužtais surakino žemę. Sustingo žiemkenčių daigeliai, kyštelėję liaunus daigus, ir, baltu ažūru užkloti, laukė saulės sugrįžimo. Per laukus vingiavo kelias į mišką. Neįprastai žalsvi laukai traukė ne tik keliautojų akį. Pamiškėje lūkuriavo kelios laibakojės stirnos pasirengusios bėgt į ganyklas.

… Ledo keliu į Mirabelio mišką skuba jaunieji miško bičiuliai, būrelio „Pelkinukai“ nariai, kad nuvežtų žvėreliams skanėstų. Nors žiema nesunki, grūdai ir daržovės – gėrybės, kurių tikrai neatsisakys miško gyventojai.

Miško aikštelėje pastebime stirnos, šerno ir kiaunės pėdsakus. Patogioje vietoje po žaliaskarėmis eglėmis žvėreliams išklojame grūdų ir daržovių kilimą. Miško gyventojai džiaugsis radę vaišių ir bus dėkingi šiems gamtos draugams: Faustai Talačkaitei, Mantijui Mališauskui, Martynui Cibulskiui, Gintarei Martišiūnaitei, Julijai Jurgelionytei ir Karoliui Jurgelioniui.

… Poilsiavietėje skamba miško bičiulių balsai. Vaikai smagiai supasi ant sūpuoklių. Laužavietėje išsikepa dešrelių. Pasivaikšto po medžių vainikais. Ir žino, kad po savaitės sugrįš pasižiūrėti, kaip vaišės patiko žvėreliams. Gal ir vėl jiems gabens skanėstų.

Autorės nuotrauka