Darija SOKOLOVA
Švenčionių vidurinė mokykla, šeštokė, jaunoji miško bičiulė

Šiukšliukas

Konkursui "Gamtos pasaka - 2016"

Kartą gyveno nuostabus ir geras berniukas, kurio Kalėdos buvo nepaprastos. Jam padovanojo labai daug dovanų. Berniukas traukė dovanas iš įvairiausių dėžučių. Ruošdamasis išmesti dėžutes pagalvojo: kas su jomis nutiks? Nes buvo gaila dėžučių. Berniukas pradėjo galvoti ką su jomis daryti. Prisiminė, jog jam tėvai padovanojo mažą robotuką. Tačiau patiko ne tik žaislai, o ir gamta. Todėl nusprendė padaryti nedidelį robotuką, kuris tvarkytų visą mūsų gamtą.

Berniukas žinojo, jog kalėdinė naktis ypatinga, nepaprasta yra Kalėdų naktis. Stebuklinga ir nepaprastai graži naktis.

Prieš tą naktį berniukas padaręs sumanytąjį robotuką, pastatęs jį prie lango, o pats atsisėdęs prie stalo rašyti laišką Kalėdų seneliui: „Kalėdų seneli, aš norėčiau, kad mano žaislas atgytų, nes jis yra robotukas“.

Šį laišką padėjo prie lango ir nuėjo miegoti. Atsikėlęs berniukas iškart nubėgo pažiūrėti ar Kalėdų senelis išpildė jo norą. Atbėgęs į kambarį pamatė, jog ant žemes žaidė mažas robotukas. Berniukas apsidžiaugė – gražus robotukas!.. Ir davė gražų vardą „Šiukšliukas“. Ir toliau jie gerai gyveno, abu vaikščiojo per miškus bei rinko visas pamatytas šiukšles.