Jonas VALANČIUS
Dresūros mokyklos „Reksas“ treneris

„Rekso“ žygis Pavilnių regioniniame parke

Smagu gamtoje su augintiniu...

Ankstyvą šeštadienio rytą šunų dresūros mokyklos „Reksas“ treneriai ir jų ugdytiniai su šeimininkais bei draugais susirinko Pavilnyje, LMNŠC III rūmų (buvęs gamtininkų centras) teritorijoje, kur buvo įsmeigta žygio po Pavilnių regioninį parką pradžios gairelė. Prieš pat žygį šuniukai netikėtai buvo apdovanoti: pamyluoti ir paglostyti centre vykstančios savaitgalinės mokyklėlės „Akmenukai“ vaikučių ir mokytojų. Nors vaikučiai šuniukų paleisti iš akiračio nenorėjo ir mielai būtų dar ilgai su jais bendravę, glostę, turėjome atsisveikinti, prieš tai nusifotografavę atsiminimui.

Žygiui vadovavo mūsų bičiulė – gamtininkė, žygeivė ir centro darbuotoja Sondra Jonceva. Buvo pristatytos įvairiausios gamtos, architektūros ir kitos su žygio vietovėmis susijusios įdomybės. Iškylavome su trumpomis pertraukėlėmis, skirtomis apžvalgai, dresūrai arba poilsiui. Žygio metu užkopėme ant Pūčkorių piliakalnio, praėjome ir laikrodžius nustatėme pagal senąjį Saulės laikrodį, matėme Pūčkorių palivarką ir patrankų liejyklos liekanas. Grįžome pro Belmonto pramogų ir poilsio kompleksą, kuris kažkada buvo prancūzo Karolio Devimo statytas didžiulis vandens malūnas su smukle. Tačiau be šių įdomybių žygio dalyvius ne ką mažiau nustebino ir gyva gamta: iš pavasarinės tylos lendančios baltažiedės ir geltonžiedės plukės, paprastieji rūteniai, paprastosios vištapienės, su kuriais supažindino žygio gidas. Ne vienas žygio dalyvis kai kuriuos augalų pavadinimus išgirdo pirmą kartą, tuos augalus pirmą kartą gyvenime pamatė (pvz., pražiangialapė blužnutė, tamsusis plautis, šliaužiančioji tramažolė…).

Esminis momentas – šuniukų fotosesija ir dresūros treniruotė ant Pūčkorių piliakalnio, kai visa nuostabaus slėnio gamta liko mums po kojomis. Toks didingas jausmas lengvai nepasimiršta.

Žygis užtruko apie 2,5 val., nueita apie 6,5 km kalvotomis vietovėmis. Po to – laužas ir valgymai. Bet prieš tai – garbingoje ceremonijoje įteikti šuniukų socializacijos egzaminų atestatai.

Dėkojame dalyviams, gidei ir nuostabų orą dovanojusiai Motinai Gamtai !

Tomos Kvedaravičiūtės nuotrauka