Rašinių ir kūrinių konkurso „Gamtos pasaka – 2016“ rezultatai

Rašinius vertinusi komisija ir „Žaliojo pasaulio“ redakcija nuoširdžiai dėkoja už dalyvavimą tradiciniame konkurse „Gamtos pasaka – 2016“. Praėjusiais metais sulaukėme per 470 rašinių ir kūrinių, iš kurių publikuota nedidelė dalis. Be abejo, turime apgailestauti, jog visų publikuoti, kaip ir kasmet, mūsų savaitraštyje neturėjome galimybių – ir dėl gausos, ir dėl kai kurių rašinių bei kūrinėlių kokybės. Kai kas parašė ir pernelyg didelės apimties kūrinius.

Kaip ir ankščiau, daugiausia laiškų sulaukėme iš moksleivių. Puiku, jog juos pristatė mokyklų pedagogai, kai kurių mokyklų vadovai. Jiems nuoširdžiausiai dėkojame. Už tai, jog atkreipė dėmesį į rašinių bei kūrinių konkursą „Gamtos pasaka – 2016“, kuriuo ugdomi ir gamtos bičiuliai.

Daugiausia rašinių sulaukta iš 1-5 moksleivių grupės. Neitin atsiliko ir antrosios grupės konkurso dalyviai. Tačiau 9-12 klasių grupėje rašinių kiek pasigesta (ir kiekybės ir kokybės požiūriu).

Dėkojame ir suaugusiems, kurie taipogi sumano dalyvauti konkurse. Nors… Suaugusiems reikėtų kur kas būti drąsesniems, įvairesniems.

Ir 2017-ais norėtųsi, jog pedagogai padrąsintų ir gabiuosius moksleivius, kad jie rašytu savuosius įspūdžius iš išvykų į gamtą. Tokius įspūdžius malonu ir vertinti, nes tai – realistinė kūryba. Parodant ir miške dirbančio miškininko veiklą, atsigręžiant ir į gamtą tausojančio ūkininko triūsą. Tada gal kiek ir lengviau būtų vertinti vaikų kūrybą, nes visi jie vienas nuo kito savo „ūgiu“ neitin skiriasi.

Itin gerbtini originalūs, saviti pastebėjimai iš gamtos, gamtos ir žmonių, gyvūnijos pasaulio.

Konkursas asocijuojasi su pasaka, tačiau norisi sulaukti rašinių, kuriuose aprašoma gražioji ar trapioji realybė. Vertinant rašinius, ko gero, pastaraisiais metais ir rašėme papildomus balus už rašinius, kūrinius, atspindinčius ir realiąją tikrovę, visa tai, kas yra greta mūsų (gal net ir kieme, sodyboje, gretimame miškelyje…), kas yra netoli nuo gyvenamosios vietovės.

Kaip ir ankstesniais metais, suvis nevertinti, nepublikuoti rašiniai (kūriniai), kurie buvo pastebėti, jog yra kai kurių žinomų publikacijų sekimai ar atpasakojimai.

2016 metų konkurse 1-5 klasių moksleivių grupėje:

1-osios vietos nutarta neskirti.

2-ąją vietą pelnė:

NAUJOKAITYTĖ Ugnė. Žvėrelių iškyla (Zarasai, 5 kl.), Nr.11.

3-ąją vietą pelnė:

URBIETIS Lukas. Du draugai (Zarasai, 5 b kl.), Nr.8.

2016 metų konkurse 6-8 klasių moksleivių grupėje:

1-ąją vietą pelnė:

SKRUZDYTĖ Gabrielė. Zylutė (Troškūnai, 6 kl.), Nr.8.

2-ąją vietą pelnė:

GRAJAUSKAITĖ Greta. Paukščių medžiai (Klaipėda, 7 kl.), Nr.8.

3-ąją vietą pelnė:

ANDRIJAITYTĖ Brigita. Ar gamta keičia elgesį? (Telšiai, 8 b kl.), Nr.30.

2016 metų konkurse 9-12 klasių moksleivių grupėje:

1-ąją vietą pelnė:

KERUOTIS Raimondas. Mano takas per rugius (Kaunas, 9 kl.), Nr.30.

2-ąją vietą pelnė:

GEČAITĖ Rytė. Veiviržo upelio vilionės (Klaipėda, 10 kl.), Nr.30.

3-ąją vietą pelnė:

ULYTĖ Auksė. Ruduo. Eilėraščiai: Naktis prie Nelindos; Meilė tėviškei; Baltaskarė žiema; Ramunėlė (Šiaulių r. Dirvonėnai, 9 kl.), Nr.17.