Rašinių ir kūrinių konkurso „Gamtos pasaka – 2015“ rezultatai
Rašinius vertinusi komisija ir „Žaliojo pasaulio“ redakcija nuoširdžiai dėkoja visiems ir visoms, kurie dalyvavo tradiciniame konkurse „Gamtos pasaka – 2015“. Praėjusiais metais sulaukėme per 520 rašinių ir kūrinių, iš kurių publikuota daugiau kaip 50. Be abejo, turime apgailestauti, jog visų publikuoti, kaip ir kasmet, mūsų savaitraštyje neturėjome galimybių – ir dėl gausos, ir dėl kai kurių rašinių bei kūrinėlių kokybės. Kai kas parašė ir pernelyg didelės apimties kūrinėlius.
Kaip ir ankščiau, daugiausia laiškų sulaukėme iš moksleivių. Puiku, jog juos pristatė pedagogai, kai kurių mokyklų vadovai. Jiems nuoširdžiausiai dėkojame. Už tai, jog atkreipė dėmesį į rašinių bei kūrinių konkursą „Gamtos pasaka – 2015“, kuriuo ugdomi ir gamtos bičiuliai.
Daugiausia rašinių sulaukta iš 1-5 moksleivių grupės. Neitin atsiliko ir antrosios grupės konkurso dalyviai. Tačiau 9-12 klasių grupėje rašinių kiek pasigesta (ir kiekybės ir kokybės požiūriu).
Dėkojame ir suaugusiems, kurie taipogi sumanė dalyvauti konkurse. Pernai sulaukėme kur kas daugiau šios konkurso dalies rašinių. Manome, jog suaugusiųjų kvietimas dalyvauti šiame konkurse pasiteisino. Nors… Suaugusiems reikėtų kur kas būti drąsesniems, įvairesniems.
Ir 2016-ais norėtųsi, jog pedagogai padrąsintų ir gabiuosius moksleivius, kad jie rašytu savuosius įspūdžius iš išvykų į gamtą. Tokius įspūdžius malonu ir vertinti, nes tai – realistinė kūryba. Parodant ir miške dirbančio miškininko veiklą, atsigręžiant ir į ūkininko triūsą, siekį darnos su gamta. Tada gal kiek ir lengviau būtų vertinti vaikų kūrybą, nes visi jie vienas nuo kito savo „ūgiu“ neitin skiriasi.
Itin gerbtini originalūs, saviti pastebėjimai iš gamtos, gamtos ir žmonių, gyvūnijos pasaulio ir tų moksleivių, kurie mokosi aukštesnėse klasėse.
Konkursas asocijuojasi su pasaka, tačiau vis dėlto norisi sulaukti rašinių, kuriuose aprašoma gražioji ar trapioji realybė. Vertinant rašinius, ko gero, pastaraisiais metais ir rašėme papildomus balus už rašinius, kūrinius, atspindinčius ir realiąją tikrovę, visa tai, kas yra greta mūsų (gal net ir kieme, sodyboje, gretimame miškelyje…), kas yra netoli nuo gyvenamosios vietovės.
Suvis nevertinti, nepublikuoti rašiniai (kūriniai), kurie buvo pastebėti, jog yra kai kurių žinomų publikacijų sekimai ar atpasakojimai.
2015 metų konkurse 1-5 klasių moksleivių grupėje:
1-ąją vietą pelnė:
BUTAVIČIUS Denas. Seno vilko medžioklė (Kuršėnų Daugėlių pagr. m-la, 3 kl.), Nr.10.
2-ąją vietą pelnė:
JUREVIČIŪTĖ Deimantė. Kai konteineriai kalbėti nemoka (Zarasų „Santarvės“ pagr. m-la, 4 kl.), Nr.15.
3-ąją vietą pelnė:
ČESNAUSKAITĖ Iveta. Baravyko pasakos (Kuršėnų Daugėlių pagr. m-la, 3 kl.), Nr.10.
DRŪLYTĖ Deimantė. Stebuklingas miškas (Prienų r. Veiverių gimnazijos 3a kl., JMB), Nr.18.
2015 metų konkurse 6-8 klasių moksleivių grupėje:
1-ąją vietą pelnė:
KRAULAIDYTĖ Kamilė. Atgaivos link?.. (Trakų r. Paluknio „Medeinos“ pagr. m-la, 7 kl.), Nr.15.
2-ąją vietą pelnė:
MARDOSAITĖ Olga. Zuikiukas kvailiukas (Zarasų r. Turmanto pagr. m-la, 6 kl.), Nr.8.
3-ąją vietą pelnė:
STRIKAITYTĖ Ema. Metų vaivorykštė (Klaipėdos „Saulėtekio pagr. m-la, 7 kl.), Nr.10.
2015 metų konkurse 9-12 klasių moksleivių grupėje:
Pirmosios vietos nutarta neskirti.
2-ąją vietą pelnė:
ANCIONYTĖ Laura. Liūdna sakmė apie girią (Joniškio r. Mindaugių pagr. m-la, 9 kl.), Nr.8.
3-ąją vietą pelnė:
IVANOVA Agnė. Kelionė (Klaipėdos suaugusiųjų gimnazija, 3a kl.), Nr.8.
2015 metų konkurse suaugusiųjų grupėje laureatėmis tapo:
BUNIKIENĖ-SALICKAITĖ Laimutė. Tylu, tylu, tylu… Istorija iš Labanoro girios nykštukų gyvenimo (Vilnius), Nr.6; Vilko ilčių alėja. Istorija iš Labanoro girios nykštukų gyvenimo, Nr.17; Pamokos baigiasi, pamokos tęsiasi. Iš Labanoro girios nykštukų gyvenimo, Nr.25-27;
KONČIENĖ Violeta, Girinukas ir jo draugai (suaugusieji, Naujoji Akmenė), Nr.31.