Rašinių ir kūrinių konkurso „Gamtos pasaka – 2014“ rezultatai

Rašinius vertinusi komisija ir „Žaliojo pasaulio“ redakcija nuoširdžiai dėkoja visiems ir visoms, kurie dalyvavo tradiciniame konkurse „Gamtos pasaka – 2014“. Sulaukėme per 670 rašinių ir kūrinių. Be abejo, turime apgailestauti, jog visų publikuoti mūsų savaitraštyje neturėjome galimybių – ir dėl gausos, ir dėl kai kurių rašinių bei kūrinėlių kokybės. Kai kas parašė ir pernelyg didelės apimties kūrinėlius.

Kaip ir ankščiau, daugiausia laiškų sulaukėme iš moksleivių. Puiku, jog juos pristatė pedagogai, kai kurių mokyklų vadovai. Jiems nuoširdžiausiai dėkojame. Už tai, jog atkreipė dėmesį į rašinių bei kūrinių konkursą „Gamtos pasaka – 2014“, kuriuo ugdomi ir gamtos bičiuliai.

Dėkojame ir suaugusiems, kurie taipogi sumanė dalyvauti konkurse. Manome, jog suaugusiųjų kvietimas dalyvauti šiame konkurse pasiteisino. Nors… Suaugusiems reikėtų kur kas būti drąsesniems.

Šiemet norėtųsi, jog pedagogai padrąsintų ir gabiuosius pradinių klasių moksleivius, kad jie rašytu savuosius įspūdžius iš išvykų į gamtą. Tokius įspūdžius malonu ir vertinti, nes tai – realistinė kūryba. Parodant ir miške dirbančio miškininko veiklą, atsigręžiant ir į ūkininko triūsą, siekį darnos su gamta. Tada gal kiek ir lengviau būtų vertinti pradinių klasių vaikų kūrybą, nes visi jie vienas nuo kito savo „ūgiu“ neitin skiriasi.

Itin gerbtini originalūs, saviti pastebėjimai iš gamtos, gamtos ir žmonių, gyvūnijos pasaulio ir tų moksleivių, kurie mokosi aukštesnėse klasėse.

Konkursas asocijuojasi su pasaka, tačiau vis dėlto norisi sulaukti rašinių, kuriuose aprašoma gražioji ar trapioji realybė. Vertinant rašinius, ko gero, pastaraisiais metais ir rašėme papildomus balus už rašinius, kūrinius, atspindinčius ir realiąją tikrovę, visa tai, kas yra greta mūsų (gal net ir kieme, sodyboje, gretimame miškelyje…), kas yra netoli nuo gyvenamosios vietovės.

Suvis nevertinti, nepublikuoti rašiniai (kūriniai), kurie buvo pastebėti, jog yra kai kurių žinomų publikacijų sekimai ar atpasakojimai.

2014 metų konkurse 1-5 klasių moksleivių grupėje:

1-ąją vietą pelnė:

KIRILIAUSKAITĖ Urtė. Didžiojo lapo istorija (Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių vid. m-la, 5 kl.), Nr.22.

2-ąją vietą pelnė:

POCIŪTĖ Gintarė. Eilėraštis (Kretingos M. Daujoto pagr. m-la, 6 kl.), Nr.39.

3-ąją vietą pelnė:

TRIKŠIS Ugnius. Dainuok (eilėraštis, Kuršėnų Daugėlių pagr. m-la, 4 kl.), Nr.16.

2014 metų konkurse 6-8 klasių moksleivių grupėje:

1-ąją vietą pelnė:

PALIULYTĖ Saulė. Solidus solidaus katino nuotykis… (Trakų r. Rūdiškių gimnazija, 6 kl.), Nr.16.

2-ąją vietą pelnė:

SPIRGYTĖ Urtė. Miniatiūros – minčių atvirutės (Telšių „Ateities“ pagr. m-la, 8 b kl.), Nr.36.

3-ąją vietą pelnė:

ŽARSKUTĖ Simona. Laiškas lietaus lašeliui (Panevėžio m. „Vilties“ pagr. m-la, 7b kl.), Nr.22.

2014 metų konkurse 9-12 klasių moksleivių grupėje:

1-ąją vietą pelnė:

MIKŠYS Daumantas. Senolės atmintis (Utenos r. Užpalių gimnazija, 10 kl.), Nr.6.

2-ąją vietą pelnė:

ROMANOVSKAJA Laura. Rupūžė, pilkosios žiurkės ir senelis. Smalsi musė (Zarasų r. Turmanto pagr. m-la, 9 kl.), Nr.20; Gėris ne visada nugali, Nr.30.

3-ąją vietą pelnė:

MIKŠYTĖ Skaistė. Palikimas laumelai (Utenor r. Užpalių gimn., 10 kl.), Nr.10.

2014 metų konkurse suaugusiųjų grupėje laureatu tapo:

JUŠKEVIČIŪTĖ Vitalija. Prie Šventgirės (Tauragės „Versmės: gimnazijos mokytoja), Nr.16.