Diana GEDMINIENĖ, Kristina KAIRIENĖ
Šventės organizatorės ir vedėjos

Pirmokės – būsimos olimpietės

Šventės dalyviai

Trečią kartą Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje vyko renginys „Sportuojanti mergaitė – būsima olimpietė “, remiamas Lietuvos moterų sporto asociacijos (LMSA). Šiais metais nutarta sporto šventę surengti pačioms mažiausioms mokinukėms – pirmokėms. Vaikystė, sportas ir žaidimai – neišskiriami. Nėra vaikų, kurie nenorėtų žaisti judriuosius žaidimus, nebandytų lenktyniauti, varžytis, atlikdami fizinius pratimus ir veiksmus. Jau nuo pirmos klasės mergaitės turi mokytis pasitikėti savo jėgomis, valios ir fizinių pastangų dėka siekti geriausio rezultato. Šventėje dalyvavo 6 komandos – iš ,,Juventos“ progimnazijos, Dainų progimnazijos, Saulės pradinės ir Centro pradinės. Mažąsias sportininkes sportuoti moko ir į šią šventę atvedė mokytojos Irena Povilauskienė, Danutė Gvergždienė, Diana Jocienė, Diana Gedminienė ir Kristina Kairienė. Renginio tikslas – paskatinti mergaites nuolat sportuoti, pajusti judėjimo ir žaidimo kartu džiaugsmą, skiepyti olimpines vertybes.

Visos komandos turėjo aplankyti šešias „Vikrumo“, „Taiklumo“, ‚Šoklumo“, „Ištvermės“, „Pusiausvyros“, „Žinių“ stoteles ir po keturias minutes jose  atlikti paruoštas užduotis. Svečiai Asta Mockienė (LMSA viceprezidentė, Vytauto Didžiojo Universiteto biomedicinos mokslų daktarė),  Pranas Mockus (Lietuvos sporto universiteto mokslų daktaras, docentas) ne tik stebėjo renginį, bet ir teikė mokytojams bei vaikams praktiškus patarimus. Mergaičių begaliniu noru sportuoti džiaugėsi mokyklos direktorius Vytautas Girčius ir pradinių klasių skyriaus vedėja Rasa Dauliuvienė. Komandas į stoteles lydėjo ir drąsino „Juventos“ penktokės, 2013 m., 2014m. estafečių varžybų „Sportuojanti mergaitė – būsima olimpietė“ prizinių vietų laimėtojos. Šventės pabaigoje mažosios sportininkės surašė savo geriausius įspūdžius ant kelionės lapų. Mergaitės, ištvermingai atlikusios visas užduotis, džiaugėsi linksmomis užduotimis, patyrė judėjimo džiaugsmą, išbandė save, rinkosi labiausiai patikusią rungtį, išskyrė kuri geriausiai sekėsi. Pasportavusios ir besišypsančios visos teigė, kad sportuoti smagu.

LMSA viceprezidentė Asta Mockienė, apdovanodama dalyves proginiais aukso medaliais, diplomais, saldžiais prizais, vasarinėmis kepuraitėmis, ne tik  pasidžiaugė, jog Šiaulių mergaitės stiprios, greitos, vikrios, taiklios, bet ir palinkėjo saugios bei aktyvios vasaros. Šventės organizatorė ir rėmėja pakvietė mūsų mokyklą vėl būti koordinatore, o mokyklos mokinukes ruoštis kitų metų Šiaulių zonos estafečių varžyboms „Sportuojanti mergaitė – būsima olimpietė 2016“. Žinomas orientacinio sporto treneris A. Mockus palinkėjo nuolat puoselėti sporto, kūno kultūros ir olimpines vertybes. Visi šventės dalyviai nusifotografavo , „paleido“ džiaugsmo raketą ir laimingi išsiskirstė, svajodami apie tik kitais metais įvyksiančią sporto šventę.

Autorių nuotrauka