Danguolė ŠITIKOVIENĖ
Kauno moksleivių aplinkotyros centro metodininkė

Pelėdos išminties linkint

Dvidešimt antroji Kauno miesto 4 klasių mokinių Jaunųjų gamtos mylėtojų olimpiada

2015 metais balandžio 22 dieną Kauno Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 22-oji Jaunųjų gamtos mylėtojų olimpiada, kurią organizavo Kauno moksleivių aplinkotyros centras. Vaikai varžėsi, kurie taps geriausiais jaunaisiais gamtininkais Kaune. Mokiniai turėjo žinoti, kad Lietuvos nacionalinis medis yra ąžuolas, kad Lietuvoje šinšilos laisvėje negyvena, kad bobausis yra grybas, kad išminties simboliu laikoma pelėda, kad sakai yra klampus, ore greit kietėjantis skystis, kad anksčiausia į Lietuvą parskrenda vieversys, kad jis dar vadinamas vyturiu…

Be viso to, vaikai testuose turėjo pažymėti: kur auga seniausias Lietuvos ąžuolas, kuris teiginys apie atliekų rūšiavimą neteisingas, kokiu bendru pavadinimu vadinama gyvūnų rega, klausa, uoslė ir lyta, ar tikrai miškuose medžių niekada negalima kirsti… Klausimų buvo daug ir įvairių – ir apie Lietuvos medvarles, ir apie musės ir voro kojas, ir apie erkes, ir apie žalčius, kamanę ir žiogą, Lietuvos retą gyvūną – balinį vėžlį…

Norint tapti olimpiados nugalėtoju ar prizininku, reikėjo gerai pagalvoti, daug ką prisiminti ir, žinoma, daug žinoti.

Sveikiname Kauno miesto 4 klasių mokinių Jaunųjų gamtos mylėtojų olimpiados nugalėtojus ir prizininkus:

1-oji vieta: Rytas Žitkus, Kauno Pilėnų pagrindinė mokykla; Ugnė Jankauskaitė, Kauno Šv. Pranciškaus mokykla; Pijus Zaveckas, Kauno Prano Mašioto pradinė mokykla.

2-oji vieta: Mindaugas Aniūnas, Kauno Jono Pauliaus II gimnazija; Pijus Abukauskas, Kauno „Ryto“ pradinė mokykla; Martyna Kniazevaitė, Kauno „Ryto“ pradinė mokykla.

3-oji vieta: Petra Laukineitytė, Kauno „Varpelio“ pradinė mokykla; Laurynas Žalys, Kauno Panemunės pradinė mokykla; Miglė Kieraitė, Kauno Senamiesčio progimnazija; Kajus Jurevičius, Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija.

Paskatinamoji: Vaiva Telešiūtė, Kauno „Ryto“ pradinė mokykla; Laurynas Kertenis, Kauno Veršvų vidurinė mokykla; Matas Petkus, KTU inžinerijos licėjus; Marijus Palšis, Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija; Benas Mangevičius, Kauno Tado Ivanausko progimnazija; Liepa Bakūnaitė, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinė mokykla; Matas Raugevičius, Kauno Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras.

Jaunųjų gamtos mylėtojų olimpiados nugalėtojų apdovanojimas vyks 2015-05-22 14.00 val. Kauno moksleivių aplinkotyros centre šventinio renginio ,,Kas aš be medžio, be žolės, be paukščio…“ metu.