Joana PETKŪNIENĖ

„Paukščiai grįžta namo“

Trumpuose filmukuose jaunieji miško bičiuliai atskleidė meilę gamtai

Šventės akimirka

Tradicinę miškininkų inkilų kėlimo akciją vainikavo iškilminga pabaigtuvių ceremonija Pūčkorių piliakalnyje, Pavilnių regioniniame parke, ir moksleivių filmukų konkurso „Paukščiai grįžta namo“ nugalėtojų apdovanojimas.

Jaunieji miško bičiuliai Pūčkorių piliakalnio medžiuose iškėlė inkilus, linkėdami parskridusiems paukščiams jaukiai juose įsikurti ir auginti vaikučius. Visos akcijos metu visoje Lietuvoje buvo iškelta daugiau kaip 3 tūkst. inkilų.

Iš Pavilnių regioniniame parko visi susirinko Generalinėje miškų urėdijoje, kur buvo apdovanoti kūrybiškiausių vaizdo juostų apie gamtą, paukščius ir pavasarį autoriai.

„Lietuva gali didžiuotis savo miškais, užimančiais net trečdalį mūsų šalies teritorijos. O aš šiandien džiaugiuosi jaunaisiais miško bičiuliais, kurie aktyviai dalyvavo ne tik inkilų kėlimo akcijoje, bet ir konkurse. Būdama pati nepaprastai kūrybinga, gamta kūrybingumo moko ir vaikus. Tuo šiandien įsitikinome visi“, – konkurso laimėtojus pasveikino šventės globėjas aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Jau trečius metus inkilų kėlimo šventė „Paukščiai grįžta namo“ turi ypatingą akcentą. Šiemet tai vaizdo juostų konkursas bendrojo lavinimo moksleiviams ir jaunųjų miško bičiulių būrelių nariams. Konkursas sudomino ne tik jaunuosius miško bičiulius, bet ir skautus, jaunuosius policijos rėmėjus.

Vaikai buvo pakviesti kurti video darbus paukščių, pavasario, gamtos temomis. Laisvai pasirenkamas filmukų turinys ir forma turėjo atskleisti moksleivių kūrybinę saviraišką, išmonę, sukauptas žinias bei jausmus apie šalies miško grožį. Filmukų konkursas vyko visose 42-jose Lietuvos miškų urėdijose, kurios atrinko kūrybiškiausius darbus ir pateikė juos finaliniam etapui.

„Generalinei miškų urėdijai teko sunkiausias darbas – atrinkti geriausius iš geriausiųjų. Konkurso dalyvių darbai nustebino išradingumu, juose atsiskleidė meilė gamtai. Įsitraukdami į gamtosauginę veiklą vaikai supranta, kaip svarbus puoselėti gamtą, kokia abipusė to nauda. Toks ir mūsų kasmet rengiamos šventės tikslas“, – sakė generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis.

Vertinimo komisija įvertino 43 filmukus ir atrinko 9 geriausius darbus.

Jašiūnų „Aušros“ gimnazistų Konstantino Fedotovo, Karinos Abucevič, Monikos Skirutytės labai poetiškas filmukas „Paukščių, pasiilgusių gimtinės, kelionė namo“ pripažintas geriausiu.

Kiti darbai apdovanoti pagal specialias nominacijas.

Už gryną pilietiškumą ir stiprų edukacinį užtaisą – Jonavos rajono vaikų globos namų 2 šeimynos auklėtinio Aleksandro Krikštapaičio kūrinys.

Už muzikos ir vaizdo sintezę – Prienų r. Balbieriškio pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio „Ąžuoliukas“ narės Martynos Marčiukaitytės kūrinys „Kviečiu pavasarį“.

Už ekologiškus gero inkilo ir paukščių sriubos receptus – Jiezno gimnazijos Prienų JMB sambūrio narių Inesos Ruzgytės ir Dominyko Daunoro kūrinys „Mąstyk žaliai“.

Už neprilygstamą nuoširdumą – Biržų rajono Papilio pagrindinės mokyklos trečiokų kūrinys „Dovana paukščiams“.

Smagiausias konkursui pateiktas filmukasJuodšilių „Šilo“ gimnazijos JMB būrelio „Šiliukai“ kūrinys.

Muzikaliausio ir tapybiškiausias filmukasPanevėžio „Vilties“ pagrindinės mokyklos JMB būrelio „Gamtos vaikai“ trečiokų ir septintokų kūrinys „Paukščiai grįžta namo“.

Už kokybišką vaizdą – Druskininkų „Saulės“ mokyklos JMB būrelio narės Vikos Janulevičiūtės kūrinys „Paukščiai grįžta namo“.

Už unikaliausią idėjąViešintų pagrindinės mokyklos daugiafunkcio centro moksleivių, JMB „Atžalynas“ narių Mėtos ir Gabijos Macijauskaičių kūrinys „Laukiam paukštelių“. Tai vienintelis animacinis konkursui pateiktas filmukas.

Konkurso laimėtojams įteikti prizai – planšetiniai kompiuteriai, o visi konkurso dalyviai apdovanoti suvenyrais. Apdovanojus konkurso laimėtojus buvo surengta filmukų peržiūra. Vėliau apdovanojimų ceremonijos svečiams koncertavo Vaida Genytė ir Raseinių kapela „Dubysa“. Po koncerto visi vaišinosi šventiniu tortu.

Visus 43 filmukus galima pamatyti tinklapio www.valstybiniaimiskai.lt  vaizdo galerijoje sukurtame kataloge „Inkilai 2015“ ir Generalinės miškų urėdijos „Facebook“ paskiroje, kur išrinktas daugiausiai internautų simpatijų pelnęs filmukas. Jį sukūrė Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos moksleiviai, jaunųjų miškininkų bičiulių būrelio „Lūšiukai“ nariai Danielius Kulakovskis ir Robertas Polonskis.

Jau tradicija tapusią šventę „Paukščiai grįžta namo“ organizuoja Generalinė miškų urėdija kartu su visomis 42 miškų urėdijomis. Šventės globėjas – aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Jos metu miškininkai kviečia kelti inkilus ir padovanoti paukščiams naujus namus. Šia švente miškininkai pažymi ne tik paukščių sugrįžimą, bet ir Pasaulinę miškų dieną. Šventės renginiuose aktyviai dalyvauja moksleiviai, įvairios visuomeninės organizacijos, gamtos mylėtojai.

Autorės nuotrauka