Juozapas LABOKAS
Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija

Pasaulinę turizmo dieną – net dvi naujos pėsčiųjų trasos Vilniuje!

Nukeliaukime į XIII a. lietuvių karių stovyklą Strielčiukų trasoje. Paskrajokime toliais kopdami į „lietuviškuosius kalnus“ Ribiškių kalvyne

Žygyje

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija praneša, jog š.m. rugsėjo 25 ir 27 d. minint Pasaulinę turizmo dieną, buvo atidaromos net dvi naujos pažintinės pėsčiųjų trasos Pavilnių regioniniame parke. Abi naujos pėsčiųjų trasos įrengtos privačių įmonių ir Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos iniciatyva.

Rugsėjo 25 d. Pavilnių regioniniame parke, greta Rokantiškių piliavietės (S. Batoro gatve vykstant Naujosios Vilnios link) atidaryta Strielčiukų pėsčiųjų trasa. Keliautojai, pasirinkę šią pažintinę trasą, aplankys ne tik garsiąją Rokantiškių piliavietę, bet ir turės galimybę visiškai nauju būdu susipažinti su viduramžių Lietuvos istorija.

Strielčiukų trasos atidarymo programoje: klausysimės įdomių pasakojimų apie pilies gynėjus strielčiukus ir Rokantiškių piliavietės apylinkėmis keliausime kartu su viduramžių Lietuvos kariais. Dalyviams tądien buvo suteikta galimybė pakalbinti XIII a. lietuvių karius, prisiliesti prie jų šarvų ir ginkluotės, kartu nusifotografuoti, paklausyti senovės baltų dainų, artimiau susipažinti su išskirtine Rokantiškių pilies istorija bei pasigrožėti nuostabia Pavilnių regioninio parko gamta. Renginio metu dalyviai stebėjo lankininkų pasirodymą, o po jo galėjo patys išbandyti savo jėgas šaudant iš lanko į taikinį. Žygiui Strielčiukų pėsčiųjų trasa vadovavo patyręs keliautojas ir senųjų baltiškųjų tradicijų puoselėtojas – Tadas Šidiškis. Senovės baltų dainas atliko ansamblis „Obelija“, o baltų karių istoriją atvaizdavo gyvosios istorijos klubas „Leitgiris“.

Šios trasos įrengimą finansavo bendrovė KPMG Baltics UAB

Rugsėjo 27 d. Pavilnių regioniniame parke, greta viešbučio IBIS STYLES VILNIUS, (Minsko pl. 14) atidaryta Ribiškių pėsčiųjų trasa. Šioje 6 km ilgio pėsčiųjų trasoje susipažinsite su išskirtinai kalvotu ir Lietuvai nebūdingu reljefu, jo kilmės istorija bei kvapą gniaužiančiomis natūraliomis gamtinėmis erdvėmis. Žygiui vadovavo Algimantas Jucevičius.

Įrengiant šią trasą talkino bendrovė UAB „Eugesta“.

Daugiau informacijos www.pavilniai-verkiai.lt arba 8 52 72 99 03

Juozapo Laboko nuotrauka