Ona ŽVALIAUSKIENĖ
Prienų r. Balbieriškio pagrindinės mokyklos Gamtosauginio komiteto pirmininkė

Pamokančios kūrybinės dirbtuvės

Renginio metu...

Prienų r. Balbieriškio pagrindinės mokyklos Gamtosauginis komitetas (mokiniai, mokytojai, administracijos atstovas, personalo darbuotojai) dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vykusiame projekto „Darni mokykla“ renginyje „Kūrybinės dirbtuvės“. Visa mūsų komanda, išsiskirsčiusi po vieną – du narius, aktyviai įsijungė į įvairias kūrybinių dirbtuvių edukacines veiklas.

Pedagogams skirtoje dirbtuvėje „Lyčių stereotipai mokykloje“ vyko diskusijos, buvo atliekamos praktinės užduotys apie lygias galimybes, toleranciją, išankstines nuostatas ir požiūrį į šiuolaikinius mokinius. Tuo pat metu Mėlynojoje salėje „Įelektrintos idėjos“ aktyviojo užsiėmimo ir „Protų mūšio“ metu buvo pristatyta visuomeninė LESTO veikla, susijusi su tausojančiu požiūriu į žmogų ir gamtos išteklius, į mus supančią aplinką, kurioje daug kas priklauso nuo energijos taupymo. Raudonojoje salėje įsikūrusiose „Teatro dirbtuvėse“ komandos nariai mokėsi tolerancijos, pasitikėjimo vienas kitu, naujų sprendimų ieškojimo, lavino asmenines savybes. Geltonojoje salėje praplėtėme žinias apie plastikinių gaminių naudojimą buityje ir slypinčius pavojus. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos interaktyvioje paskaitoje aiškinomės, kas yra sveikas būstas.

Dirbtuvėje „Susikurk pirkinių maišelį“ gaminome ekologiškus, daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius, kuriuos, kaip dovanas, parsivežėme namo. Kitoje dirbtuvėje „Dekoratyvūs EKO sprendimai“ iš skirtingų medžiagų, panaudodami daiktus kaip antrines žaliavas ir prikeldami juos naujam gyvenimui, kūrėme meno kūrinius. Džiaugėmės puikiai pavykusiais darbais, kuriais galėsime papuošti namus. Labiausiai patiko dirbtuvėje „Pagalvok, kai perki – rinkis produktus be pavojingų cheminių medžiagų“. Interaktyvioje paskaitoje Baltijos aplinkos forumo specialistai supažindino su pavojingomis cheminėmis medžiagomis, aptinkamomis kasdien naudojamuose gaminiuose. Jie patarė, į ką atkreipti dėmesį renkantis kosmetiką ar buitinę chemiją. Komandos nariai turėjo įveikti ekoženklų labirintą, varžėsi analizuodami produktų etiketes. Diskusijos metu visi rimtai susimąstė apie netinkamo pasirinkimo pasekmes ir galimas alternatyvas.

Nuotaikingai ir prasmingai grįždami namo, užsukome į Trakų pilį, aplankėme Strėvos įgriuvą ir nusileidome į „Velnio duobės“ pažintinį taką. „Kūrybinių dirbtuvių“ metu įgytas žinias ir patirtį pritaikysime savo mokyklos gamtosauginėje veikloje.

Autorės nuotrauka