Jolita MATULEVIČIENĖ
Alytaus RAAD vyr. specialistė

Paleisti šunys sukandžiojo stirnaitę

Operuojamas šuns sukandžiotas stirniukas

„Šuo – žmogaus draugas“ – byloja liaudies išmintis. Tačiau, kad žmogaus augintinis nekeltų rūpesčių ir problemų aplinkiniams, šuns šeimininkas privalo jį tinkamai prižiūrėti ir juo rūpintis. Vesdami augintinį pasivaikščioti, vis dar nepriprantame su savimi pasiimti krepšelio ekskrementams susirinkti, o tai daryti privalu.
Neretai vedžiodami augintinį paleidžiame nuo pavadžio, nekreipdami dėmesio į nemažą šuns ūgį. Toks iš pažiūros nekaltas šuns paleidimas gali pridaryti nemažai rūpesčių. Ima ir apkandžioja… Ar bent labai išgąsdina parke besilankančius žmones.

Dažnai šunys paleidžiami laisvai pabėgioti užmiesčio miškuose, parkuose ir kolektyviniuose soduose, kas daryti draudžiama.
Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai 2016 m. kovo 15 d. gavo informaciją apie sužeistą stirną „Versmės“ bendrijos soduose, Alytaus rajone. Nuvykus į vietą, pastebėta išsekusi, šunų sukandžiota, žiojėjančiomis žaizdomis stirnaitė. Pareigūnai gyvūną nugabeno veterinarijos gydytojo apžiūrai. Keliose vietose susiuvęs žaizdas, suleidęs reikiamus vaistus, vitaminus, gydytojas suteikė vilties, kad žvėrelis išgyvens.
Taigi, ar galime toleruoti nuo grandinės paleistus šunis? Atsakykime sau patys…

Autorės archyvo nuotrauka