Jurgita VANAGĖ

Palangoje Judrioji savaitė pasitikta su šokiais

Judrioji savaitė - ir mankštos savaitė...

Palanga judriąją savaitę kurorto gyventojus ir svečius kviečia pasimėgauti rudenėjančiais orais bei kuo daugiau laiko praleisti sportuojant gryname ore.

Judriosios savaitės renginiai Palangoje skirti įvairaus amžiaus palangiškiams – pasportuoti kviečiami tiek mokinukai, tiek ir senjorai. Būtent vyresnio amžiaus kurorto gyventojai buvo kviečiami pradėti Judriosios savaitės renginius – rugsėjo 16 d. visi iš anksto užsiregistravę senjorai dalyvauja nemokamoje šokių pamokoje, organizuojamoje Visuomenės sveikatos biuro specialistų. Beje, Judriąją savaitę šokti mokysis ne tik senjorai – Moksleivių klubo pedagogai rugsėjo 16 d. kviečia visus norinčius į sportinių šokių pamoką.

Nuo vyresnių palangiškių neatsilieka ir mažieji – tą pačią dieną į smagią mankštą bei 500 metrų bėgimą Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadione rinkosi 4-6 metų vaikai, lydimi pedagogų. O ne tik mažyliai, bet ir mokinukai, taip pat – ir suaugusieji kviečiami aktyviai leisti laiką savo namų kiemuose, ugdymo įstaigose bei sporto salėse kasdien nuo 10 val. iki 10.20 val. – judriųjų pertraukų, skirtų visai bendruomenei, metu.

Pamokų Judriąją savaitę kurorte būta ir daugiau – tiek vyresni, tiek ir jauni miestiečiai bei svečiai skatinami prisijungti prie šiaurietiško ėjimo entuziastų. Rugsėjo 17 d. visi jie – tiek įvaldę šią sporto šaką, tiek ir naujokai – buvo laukiami Birutės parke, prie rotondos, kur vyko šiaurietiško ėjimo pamokos. Pabūti gamtos apsuptyje bendraminčių būryje neabejotinai bus smagu.

Rugsėjo 18 d. Palangoje šurmuliuos jaunieji Judriosios savaitės dalyviai – besibaigiant savaitei, bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai rinksis prie centrinės gelbėjimo stoties. Čia, pajūryje, Palangos senosios gimnazijos pedagogai organizuos moksleivių sveikatingumo ir sporto šventę „Palangos pajūris – Palangos vaikams“.

Tą pačią dieną į sporto šventę „Sportas visiems“, skirtą Palangos pradinių klasių mokiniams bei mokytojams, pakvies Pradinės mokyklos atstovai, o 12-16 metų palangiškiai bus pakviesti į gatvės šokų pamoką V. Jurgučio pagrindinės mokyklos universaliojo sporto aikštyne arba aktų salėje (priklausimai nuo oro). Pavakare visi norintys turės galimybę dalyvauti sportinės aerobikos treniruotėje pajūryje.

Kol orai dar maloniai šilti, palangiškiai raginami aktyviai pajudėti ir minant dviračių pedalus. Juo labiau kad kurorte įrengta ne viena dviračių trasa, kuria važiuojantieji ne tik sportuoja, bet ir turi galimybę pasimėgauti nuostabiais gamtos vaizdais. Palangos sporto centro atstovai šeštadienį, rugsėjo 19 d., visus kviečia pamiklinti kojas ir leistis į žygį dviračiais maršrutu „Palanga – Šventoji – Palanga“.

Prie Judriosios savaitės renginių prisijungė ir Palangos verslininkai – įmonė „Kurortų pramogos“ rugsėjo 14-20 dienomis jaunuosius palangiškius ragina nesėdėti namuose, o aktyviai ir smagiai leisti laiką sportuojant gryname ore. Visą savaitę mokyklinio amžiaus vaikai kviečiami pašėlti Batutų parke – iš anksto užsiregistravę bei lydimi pedagogų, jie galės valandą nemokamai pramogauti šiame žaismingame parke, darželinukai, lydimi auklėtojų – pažaisti gretą Batutų parko įkurtoje vaikų žaidimo aikštelėje. Pagalvota ir apie Palangoje gyvenančias bei vaikus iki 6 metų amžiaus auginančias šeimas – jos galės valandą nemokamai važinėtis velomobiliais.

Judriosios savaitės renginius Palangoje užbaigs bėgikai – rugsėjo 22 d. Palangos sporto centras organizuoja bėgimą sveikatingumo taku „Labrytys“.

Autorės archyvo nuotrauka